PLBIH: Sarajevo za petama Borcu

Lider Premijer lige Bosne i Hercegovine u 17. kolu poražen od Viteza 3:1. Sarajevo slavilo protiv Slavije 3:0 i prišlo na bod Banjalučanima.

PLBIH: Sarajevo za petama Borcu Izvor: MONDO

Borac je poražen od Viteza 3:1, dok je Sarajevo u posljednjem meču kola pobijedilo Slaviju 3:0, pa se prednost Banjalučana sada istopila na svega jedan bod.

Bordo tim u nastavku susreta slomio je igrače Slavije i slavio sa 3:0 golovima Bojana Puzigaće u 54, Mahira Karića u 74. i Nikole Komazeca u 76. minutu. Slavija je nakon prvog poluvremena imala 0:0, ali nakon primljenog gola i isključenja Gorana Popovića (drugi žuti karton) igra tima iz Istočnog Sarajeva potpuno se raspala. Koliko su gosti bili loši u ovom meču govori i podatak da nisu niti jednom ozbiljnije zaprijetili golmanu Sarajeva Dejanu Bandoviću.

Fudbaleri Viteza bolje su otvorili meč na stadionu Kamberovića polje u Zenici. Domaćin je već u 6. minutu preko Aldina Šišića stigao do prednosti, a Joco Stokić, najbolji strijelac Banjalučana, izjednačio je na 1:1 pred kraj prvog dijela igre.

U nastavku mnogo bolja igra Vitežana. Prvo je Anel Dedić savladao Asmira Avdukića za novo vođstvo novajlije u ligi, a konačnih 3:1 postavio je Vedran Vidović sedam minuta prije kraja susreta.

Lider je meč završio sa deset igrača, jer je iskusni Mladen Žižović isključen u 87. minutu.

U derbiju začelja Mladost je u Bijeljini savladala Leotar 2:0 i tako pobjegla iz opasne zone, dok su Trebinjci u sve težem položaju i jednom nogom već su u Prvoj ligi Republike Srpske.

Sve je riješeno u prvom dijelu igre. Tim iz Velike Obarske do prednosti je stigao u 11. minutu preko Dragiše Komarčevića, a sudbinu Leotara zapečatio je Boris Gujić četiri minuta prije kraja prvog poluvremena.