Ibra: Mundijal bez mene nije vrijedan pažnje

"Zato ga neću ni iščekivati", prepotentno je sjajni fudbaler prokomentarisao poslije poraza od Portugala u baražu i oproštaja od SP 2014.

Ibra: Mundijal bez mene nije vrijedan pažnje Izvor: MONDO

Ibrahimović ostaje dosljedan sebi i u pobjedi i u porazu - "jake" izjave su zagarantovane.

Prije dvomeča sa Portugalijom u baražu za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Brazilu uporedio je sebe s Bogom, a kada su Švedska i on eliminisani poslije četiri gola koja je postigao Kristijano Ronaldo u 180 minuta, rekao je:

"Naravno da sam razočaran, jer je Brazil ostao samo san za naš tim, a ovo je za mene vjerovatno bio posljednji pokušaj da odem na Svjetsko prvenstvo. Jedno je sigurno: Mundijal bez mene nije vrijedan pažnje. Zato ga neću ni iščekivati", poneo se pomalo prepotentno Ibrakadabra, koji je u revanšu u Solni postigao dva gola, ali to nije bilo dovoljno.

Ronaldo je u Lisabonu bio strelac za 1:0, potom je postigao i prvi gol u revanšu, prije nego što je Ibrahimović dao dva, za preokret i nadu (2:1, ukupno 2:2). Šveđanima je bio potreban još jedan pogodak da odu u Brazil, ali su pojurili svi naprijed i ostavili ogroman prostor "pozadi", koji je Ronaldo iskoristio dva puta u dva minuta i rutinski postavio konačnih 2:3, odnosno 2:4.

Na kraju, Ibrahimović mu je šmekerski aplaudirao i čestitao:

"Čestitam Portugalcima, ali oba tima su zaslužila da odu dalje".

Švedski mediji pretpostavljaju da je ovo bila posljednja utakmica 32-godišnjeg fudbalskog majstora u žuto-plavom dresu, koji je nosio 96 puta i postigao 48 pogodaka.

(MONDO, Foto: Beta/AP/Francisco Seco )