Meksiko, na mala vrata, čeka se još...

...Urugvaj. Kada Suarez, Kavani i drugovi odrade rutinski revanš sa Jordanom, poslije 5:0 u gostima, biće poznati svi učesnici Mundijala 2014.

Meksiko, na mala vrata, čeka se još... Izvor: MONDO

Reprezentacija Meksika postala je 31. učesnik Svjetskog prvenstva u fudbalu 2014. godine pošto je u srijedu rano ujutru, u revanš susretu baraža u Velingtonu savladala selekciju Novog Zelanda - 4:2 (3:0).

Golove za Meksiko postigli su Oribe Peralta u 14, 29. i 33. minutu i Karlos Penja u 87, dok su strijelci za Novi Zeland bili Kris Džejms u 80. iz jedanaesterca i Rori Falon u 83. minutu.

Meksikanci su prvi duel na svom terenu dobili sa 5:1 i ukupnim rezultatom 9:3 postali pretposljednji učesnik najveće svjetske smotre fudbala koja će se dogodine održati u Brazilu.

Inače, Meksikanci su na Mundijal otišli poslije očajno odigranih kvalifikacija, tokom kojih su ih Amerikanci svojim rezultatima direktno izvlačili iz problema, odnosno "vadili" iz provalije.

Posljednji učesnik Mundijala 2014 biće, bez sumnje, Urugvaj koji je u prvoj utakmici plej ofa, kao gost, savladao Jordan sa 5:0. Revanš duel te dve reprezentacije igra se u srijedu uveče.