BUNDES: Borusija se umalo "udavila" u Rajni

Majnc pružio jak otpor Borusiji Dortmund, ali su "milioneri" uspjeli da slave golovima iz penala u finišu meča (3:1).

BUNDES: Borusija se umalo "udavila" u Rajni Izvor: MONDO

Da ove subote nisu pobijedili Majnc, fudbaleri Borusije Dortmund već bi mogli da se oproste od povratka šampionskog pehara u vitrine svog "Vestfalen" stadiona.

Poslije poraza u velikom derbiju sa Bajernom iz Minhena prošlog vikenda, "milioneri" su stekli solidan zaostatak za Bavarcima, ali i za drugoplasiranim Bajerom iz Leverkuzena.

Na ne tako ubjedljive igre ove sezone, kao što su bile prethodnih, sigurno utiču kadrovski problemi u ekipi Jirgena Klopa, posebno u odbrani.

Protiv Majnca, igrači Borusije pokazali su, ipak, da posjeduju jak karakter.

Dugo su se mučili sa raspoloženim rivalom, trenutno osmoplasiranim timom na tabeli, a otpor je prvi slomio Pjer Obamejang kada je fenomenalno izveo "slobodnjak" u 70. minutu.

Prednost je, međutim, kratko trajala, pošto je Lukaš Pišček četiri minuta kasnije napravio glupost i skrivio penal u situaciji kada nije bilo ama baš nikakve potrebe za tim, jer je golman Roman Vajdenfeler praktično već imao loptu u svojim rukama. Poljak je, ipak, bio neoprezan i oborio je protivničkog fudbalera, a poklon nije propustio da realizuje sjajni Maksim Čupo-Moting.

Ali, ispostavilo se da je i radost domaćih igrača i navijača bila "kratkog daha". Kao i u prethodnom slučaju trajala je samo četiri minuta, a onda je osmjehe na lica gostima vratio Robert Levandovski.

Elkin Soto je prethodno rukom spriječio da lopta završi u mreži Majnca.

Ni drugi primljeni pogodak nije demoralisao ekipu Tomasa Tučela. Nastavili su da napadaju i prijete, ali je Vajdenfeler u nekoliko navrata sjajno intervenisao, da bi Levandovski u posljednjim trenucima meča još jednim golom iz penala postavio konačan rezultat.

Bajern Minhen se nije mnogo znojio u meču sa posljednjeplasiranim Ajntrahtom iz Braunšvajga. Tim Pepa Gvardiole slavio je golovima Arjena Robena, koji je goste "načeo" već u 2. minutu. Pogodio je potom i u 30.

Ulogu favorita opravdao je i Bajer Leverkuzen, pošto je pred svojim navijačima savladao slabašni Nirnberg 3:0, koji će na nekom drugom mjestu morati da traži prvi pobjedu ove sezone (osam remija i pet poraza). Dvostruki strijelac bio je Hung-Min Son, a jednom je mrežu pogodio i Stefan Kisling.

Izuzetno uzbudljiv meč odigrali su Hofenhajm i Verder. Gosti su dva puta gubili sa po dva gola razlike, a na kraju je završeno 4:4! Zanimljivo, prva tri gola u meču postignuta su iz penala.

Hofenhajm je vodio golovima Sejada Salihovića u 12. i 18. minutu, ali je Verder izjednačio u nadoknadi prvog poluvremena preko Arona Hunta i Eljera Elije.

Novih "plus dva" za domaći tim uslijedili su početkom drugog poluvremena (Voland u 49. i Herdling u 53). Petersen je u 59. smanjio na gol razlike, a bod u Bremen odnio je Filip Bargfrede, pogotkom u nadoknadi.