PREMIJER: Kardif aplaudirao Remziju

Arsenal pobijedio u Kardifu 3:0, golovima Remzija (dva) i Flaminija. Raspucani Everton. Londonski derbi začelja Vest Hemu, Fulam tjera Martina Jola?

PREMIJER: Kardif aplaudirao Remziju Izvor: MONDO

On se nije radovao, ali cijeli stadion jeste. A nije se igralo na "Emiratima" u Londonu.

Aron Remzi, nekadašnji igrač Kardifa, dao je dva gola u pobjedi Arsenala od 3:0 nad ekipom iz Velsa, za deseti trijumf "todbžija" u Premijer ligi, za šta je dobio ovacije cijelog stadiona. Dakle, prevashodno navijača Kardifa. Ali, on golove nije proslavljao.

Sjajnim golom u 29. minutu utakmice Kardif - Arsenal, Aron Remzi je "otključao" Kardif, a potom su ga on i Flamini dokusurili.

To su, valjda, te neke nepisane stvari u fudbalu, da starom klubu "presudi" baš neki njegov bivši igrač.

Igrao se 29. minut, kada je Mesut Ozil uočio kako Remzi ulijeće u rupu odbrane Kardifa, centaršut na glavu i još bolji udarac sa gotovo ivice šesnaesterca.

Ne može se reći da se Arsenal prošetao kroz glavni grad Velsa, ali nije baš i da je Kardif zadavao mnogo muka lideru Premijer lige.

Pobjedu Arsenala potvrdio je Metju Flamini u 86. minutu, nakon asistencije... Ma, naravno da ga je Ozil našao! Ubacio mu je loptu u srce šesnaesterca, a Flamini je u punom trku opalio i pogodio. Golčina! Ah, da, Flamini je ovog puta, kao i cijeli tim, imao dugačke rukave na dresu. Čim je kročio na teren, a to je bilo minut, dva, prije nego što je dao gol, zasukao je oba rukava :))

Remzi je dao i treći gol za Arsenal, udarcem pod prečku. Svi su se radovali na stadionu, osim njega! To su bili Remzijevi sedmi i osmi gol ove sezone u Premijer ligi, odnosno u 13 utakmica!

Lukaku Foto: AP Photo/Peter Byrne, PA Wire Lukaku

Napadači koje Žoze Murinjo ima na raspolaganju daleko su od golgeterske forme. Ali, zašto je Romelu Lukaku na pozajmici u Evertonu!?

Everton je do nogu potukao Stouk - 4:0, a posljednji od četiri gola postigao je belgijski napadač. Sa ova tri boda "karamele" se probijaju do četvrtog mjesta na tabeli. Doduše, kolo je nekompletno.

U derbiju začelja, ujedno londonskom derbiju, Vest Hem je ubjedljivo savladao Fulam 3:0. To bi moglo da znači da će se uprava Fulama zahvaliti Martinu Jolu na saradnji.