PRIMERA: Šou Gereta Bejla

Tri gola Velšanina i jedna gol-asistencija u pobjedi Real Madrida nad Valjadolidom 4:0. Atletiko Madrid pobedio Elče 2:0 u gostima.

PRIMERA: Šou Gereta Bejla Izvor: MONDO

Geret Bejl je u nekoliko dana potvrdio visoku klasu i pokazao zašto je plaćen astronomskih 100 miliona evra.

Najprije je postigao vanserijski gol iz slobodnog udarca protiv Galatasaraja u Ligi šampiona, da bi u subotu uveče imao svoj šou na "Santjago Bernabeu" u prvenstvenom duelu protiv Valjadolida.

Real je pobijedio 4:0, tri gola dao je Bejl, a treći je Velšanin namjestio (Karim Benzema).

Prvih pola sata igre bilo je "klaj-klaj", a onda je Bejl odlučio da riješi utakmicu. Najprije je u 33. minutu odlično reagovao glavom nakon što je golman odbio centaršut Di Marije, da bi dva minuta kasnije poslao teledirigovanu loptu na glavu Karimu Benzemi.

Sve je bilo završeno u 64. minutu. Marselo je uputiio oštar centaršut u šesnaesterac Valjadolida, jedan defanzivac gostiju je intervenisao, bolje reći asistirao Bejlu, kojem nije bilo teško da matira golmana.

I onda u 90. minutu novi gol Bejla. Gotovo isti scenario. Pokrenuo je Bejl akciju malo iznad polovine terena, odložio je na lijevu sranu do Marsela, koji je ušao u šesnaesterac i samo je zavrnuo ka potpuno samom Velšaninu.

Teže nego što se očekivalo, ali Atletiko Madrid je ispunio očekivanja i slavio u gostima protiv Elčea za diobu prvog mjesta Primere sa Barselonom.

Obe ekipe sakupile su po 40 bodova, s tim da su Madriđani odigrali 15, a Katalonci 14 utakmica. Ekipa sa Nou Kampa igraće u nedelju od 21.00 u Bilbau protiv domaćeg Atletika.

Barem do tada, crveno-bijeli iz Madrida biće izjednačeni, pošto su u subotu savladali Elče 2:0.

Strijelci su bili Koke u 63. i Dijego Kosta u 74. minutu, s tim da je prvom pogotku možda i prethodio prekršaj nad odbrambenim igračem desetoplasiranog Elčea.

Pogledajte snimak i procijenite sami, uz napomenu da za drugi gol nema nikakve dileme i da je u prvom planu majstorska asistencija Adrijana: