Miha i Sampa "preživjeli" na Meaci!

Inter dozvolio Đenovljanima da u finišu izjednače na 1:1. Roma se provukla protiv Atalante u Bergamu, Ljajić asistent.

Miha i Sampa "preživjeli" na Meaci! Izvor: MONDO

Luda završnica mečeva 14. kola Serije A, odigranih u nedelju popodne!

Sampdorija, predvođena Sinišom Mihajlovićem, zagorčala je život Interu i njegovom novom vlasniku Eriku Tohiru.

Roma je u isto vrijeme izbjegla prvi poraz u aktuelnom šampionatu, a i Kaljari se protiv Sasuola vratio iz deficita od 0:2.

Rano vođstvo, "kiks" golom Fredija Gvarina iz peterca, uljuljkalo je Inter, koji je tokom cijelog drugog poluvremena igrao pasivno, tek "da prođe vrijeme".

Sampdorija je imala jedan poništen pogodak iz ofsajda, nije stvorila naročito dobre šanse, ali joj se u 89. minutu posrećilo da izjednači sjajnim udarcem Renana Garsije sa 18 metara.

Brazilac, koga je Mihajlović uveo sa klupe koji minut ranije, tukao je "iz koljena" u donji lijevi ugao, gdje pouzdani Samir Handanovič nije mogao da stigne - 1:1!

Indonežanin Erik Tohir prvi put je na Meaci gledao Inter, u društvu dojučerašnjeg vlasnika, sada počasnog predsjednika Masima Moratija. Osim na početku, kada je zadovoljno mahao navijačima iz lože, nije imao previše razloga za zadovoljstvo!

Roma je poslije 10 poraza na startu prvenstva zapala u krizu. Vezala je tri remija, a u nedelju u Bergamu i četvrti.

Atalanta je 40 minuta vodila, pogotkom Brivija iz slobodnog udarca, da bi talentovani Holanđanin Kevin Strotman iskoristio posljednju priliku za izjednačenje i tako - makar do Juventusove utakmice - vratio "vučicu" na čelo tabele.

Odbrana domaćih ostala je hipnotisana prilikom prodora Adema Ljajića, koji je asistirao Strotmanu sa desnog krila.