Nigerijska magija, Lil ne može da primi gol!

Nevjerovatna serija Lila se nastavlja: 1.045 minuta bez primljenog gola u Ligi 1 i pobjeda nad Marsejom u 92. minutu.

Nigerijska magija, Lil ne može da primi gol! Izvor: MONDO

Nevjerovatna priča fudbalera Lila, koja nam je privukla pažnju ranije danas - traje!

Crveno-crni odigrali su 11. uzastopnu utakmicu u Ligi 1 u kojoj nisu primili gol (!?), sada je već prošlo 1.045 minuta od kada se nije zatresla mreža sjajnog Vensana Enjame, a nije da nije bilo blizu da se to dogodi!

Enjama je činio čuda, začarao je svoju mrežu u utakmici 16. kola Lige 1, u kojoj je ukrotio sve što je mogao na svojoj polovini terena i tako doveo u situaciju prvog strijelca ekipe Nolana Rua da u 92. minutu, na centaršut sa desne strane, reaguje majstorski i šestim golom u šampionatu savlada Stiva Mandandu - 1:0 (0:0)!

Luda utakmica!

Lil je na volšeban način zabilježio devetu pobjedu, uz dva remija, od 15. oktobra kada je posljednji put primio pogodak. Sada će "doge" čekati srijedu uveče i gostovanje šampiona i lidera Pari sen Žermena ekipi Evijana. Trenutno su na bod zaostatka za najskupljim timom Lige 1, a imaju mnogo razloga za slavlje, jer su poslije Monaka (2:0), savladali još jednog direktnog rivala za vrh tabele, Marsej (1:0).

VIDEO 1VIDEO 2

U isto vrijeme, na obali Atlantika, Nant je igrao protiv Valensijena i pobijedio 2:1 (0:0), čemu će se najviše radovati srpski reprezentativac Filip Đorđević.

On je u 72. minutu, pri rezultatu 1:1 promašio penal i taman kada je pomislio da će biti kriv za dva ispuštena boda, Kolumbijac Fernando Aristegeta postigao je gol u 89. minutu i doveo "La Božoar-Luj Fonteno" u stanje ekstaze.