PLS: Poraz Sevojna, Zeman na Dušanovcu!

Ubedljiv poraz dosadašnjeg lidera PLS Sevojna u Čelarevu, šok-gol Kolubare u Smederevu, a Zeman gledao meč Voždovac - Hajduk Lion.

PLS: Poraz Sevojna, Zeman na Dušanovcu!  Izvor: MONDO

Odličnom igrom ČSK je na svom terenu u Čelarevu potukao Sevojno 3:0 u 4. kolu Pve lige Srbije i naneo mu prvi poraz u dosadašnjem toku takmičenja. Ubedljivom pobedom ekipa Petra Kurćubića izbila je na čelo tabele PLS, koju dele sa Smederevom.

Smederevo je ispustilo pobedu nad Kolubarom u bukvalno poslednjim trenucima meča!

Kolubara je povela u 6. minutu golom Đurovića, potom je u 10. minutu ostala sa 10 igrača na terenu, da bi domaćin sjajnim golom Đuraškovića u 13. minutu (makazicama) izjednačio. Preokret i vođstvo Smederevu doneo je Bojatović u 33. minutu. Domaći tim imao je veliku priliku u 90. minutu da otkloni sve dileme oko pobednika, ali je šansa propuštena, a kazna je stigla u četvrtom minutu sudijske nadoknade kada je Đurović svojim drugim golom doneo iznenađujuće izjednačenje na stadionu kraj Dunava.

U istom danu kada je Crvena zvezda smenila Zdenjeka Zemana i podružnica crveno-belih, Srem, ostala je bez trenera. Miloš Joksić je napustio klub, a razlozi su, za sada, nepoznati. Ipak, ekipa Srema ostala je neporažena i posle 4. kola. Sremci su odoleli u Vranju, a interesantno je da su uz BSK jedina ekipa koja nije primila gol.

Inače, jedine neporažene ekipe za sada su ČSK, Smederevo, Srem i BSK.

A sada već bivši trener Crvene zvezde Zdenjek Zeman gledao je mali beogradski derbi na Dušanovcu između Voždovca i Hajduka sa Liona. "Zmajevi" su bili bolji od "golubova" - 2:0.

Prve pobede u dosadašnjem toku takmičenja ostvarili su Metalac i Novi Sad. Metalac je u Gornjem Milanovcu sjajnim golom Ljube Nenadića u 54. minutu pobedio Novi Pazar, dok je Novi Sad istim rezultatom dobio Bežaniju.