PAOK - Partizan: Braća po fudbalu

U prijateljskom meču PAOK u Solunu pobedio Partizan 3:1. Prvi put igrale novajlije Milan Perić (strelac) i Zajem (asistent). Igrao i Nenad Brnović.

PAOK - Partizan: Braća po fudbalu Izvor: MONDO

Veliko prijateljstvo navijača solunskog PAOK-a i beogradskog Partizana dovelo je do toga da dva kluba dogovore odigravanje prijateljskog meča, uz mnoštvo emocija na tribinama.

Solun je u nedelju, 7. septembra bio obojen u crno-belo. PAOK i Partizan, osim prijateljstva među navijačima, povezuju i iste boje dresova, ali i nekadašnji fudbaler beogradskog kluba Vladimir Ivić, koji sada igra za PAOK.

Ivić je uoči meča imao zadatak da pomogne navijačima PAOK-a u prevođenju na srpski jezik nekoliko transparenata.

Pred oko 15.000 gledalaca PAOK je pobedio Partizan 3:1 (2:1). Golove za grčku ekipu postigli su Anastasakos u 10., Lakis u 37. i Malezas u 82. minutu minutu, a gol za Partizan postigao je novajlija Milan Perić i to na asistenciju Kamela Zajema. Obojica su prvi put zaigrali za Partizan.

Uoči drugog gola PAOK-a, Đorđe Lazić je pogodio prečku gola solunske ekipe, a u 41. minutu udarac Vladimira Ivića sa penala odbranio je Darko Božović.

Treba istaći i da je posle dvogodišnje pauze zbog loma noge konačno zaigrao i Nenad Brnović. On je u igru ušao u 78. minutu.

PARTIZAN: Darko Božović - Maletić, Knežević, Sikimić - Branković, Petrović, Žuka - Lazić, Zajem, Perić, Čadikovski.

Klupa: Radosavljević, Dijara, Marinković, Stevanović, Paunović, Brnović, Đorđević, Bogunović.