KVALIFIKACIJE (SP): Luis Fabiano čuva Dungu

Brazil ubedljivo slavio na gostovanju Čileu (3:0). Pored dvostrukog strelca Fabijana, gol postigao i Robinjo.

KVALIFIKACIJE (SP): Luis Fabiano čuva Dungu Izvor: MONDO

U poslednjem meču sedmog kola južnoameričke zone kvalifikacija za SP 2010, Brazil je ubedljivo slavio na gostovanju Čileu - 3:0 (2:0).

Dvostruki strelac za "karioke" bio je Luis Fabiano (22. i 83. minut), a jedan gol je postigao Robinjo (45). U prvom poluvremenu Ronaldinjo je promašio penal.

Trijumfom u utakmici koja je obilovala uzbuđenjima (crvene kartone dobili Brazilac Kleber u 47. i Čileanac Valdivija u 62. minutu), gosti su stigli do deobe drugog mesta sa Argentinom i sačuvali Dungu na mestu selektora.

"Na svakom meču imamo tri obaveze: da pobedimo, damo što više golova i igramo dobro. Mi smo jedina ekipa na svetu koja sve to mora, a ponekad to nije moguće", izjavio je Dunga posle "trojke" u Čileu.