BUNDES: Pakao u Dortmundu, gol Kačara

Domaćina na "Vestfalenu" stigao od 0:3 do 3:3. Preokret u Hamburgu. Srpski reprezentativac strelac za Hertu.

BUNDES: Pakao u Dortmundu, gol Kačara Izvor: MONDO

Kakvo subotnje popodne na bundesligaškim terenima!

Šalke je u rurskom derbiju imao prednost od 3:0 u Dortmundu, a onda je izgoreo u paklu "Vestfalena" i jedva sačuvao i bod. Doduše, sa dvojicom igrača manje u finišu (isključeni Pander 73, Ernst 76).

Borusija je furioznom igrom u poslednjoj četvrtini stigla do izjednačenja.

Prvo se potencijalni srpski reprezentativac Neven Subotić iskupio za greške kod dva gola gostiju i smanjio na 1:3, da bi Frej fantastičnim udarcem iz daljine, a zatim i golom iz penala doveo navijače do delirijuma.

Ništa manje zanimljivo nije bilo ni u Hamburgu gde je Leverkuzen imao prednost od dva gola, a pre nešto je gostima "pocrveneo" Fridrih u 40. minutu, domaćin je uspeo da smanji na 1:2. U nastavku je hrvatska veza Olić-Petrić donela trijumf Hamburgu.

U Berlinu je Herta primila golove u prvom i poslednjem minutu. Srpski reprezentativac Gojko Kačar je izjednačio na 1:1, njegov tim je stigao i do vođstva u finišu preko Sisera, ali ni to nije bilo dovoljno za tri boda.

Možda bi bilo, da Marko Pantelić nije promašio penal pri rezultatu 1:1.

Bajern i Verder su tek u drugom poluvremenu slomili otpor Kelna i Kotbusa, a za uspeh Bavaraca na gostovanju najzaslužniji je dvostruki strelac Luka Toni.

Jedina "miroljubiva" utakmica odigrana je u Hofenhajmu gde je gostovao Štutgart - 0:0.

Igrala su čak osmorica Srba, i to sedmorica od početka: Rukavina, Subotić (Dortmund), Krstajić (Šalke), Pantelić, Kačar (Herta), Jelić, Iliev (Kotbus), dok je Vučićević (Keln) ušao u finišu meča.