PREMIJER: Everton pokorio "Britaniju"

Everton je pokorio „Britaniju“ u pretposlednjoj utakmici četvrtog kola engleske Premijer lige.

PREMIJER: Everton pokorio "Britaniju" Izvor: MONDO

Favorizovani gosti iz Liverpula su do pobede nad Stouk sitijem (3:2) ipak stigli mnogo teže od očekivanog.

"Karamele“ su stekle dva gola viška preko Jakubua i Aničebea, domaćin se vratio u meč za samo deset minuta, da bi drugi ovosezonski trijumf i beg sa pretposlednje pozicije osigurao Australijanac Tim Kejhil u 77. minutu.

Dosadan duel na stadionu "Britanija" vidjen je u prvom poluvremenu. Osim pogotka Jakubua iz 41. minuta, kada je iskoristio grešku odbrane i sa desetak metara plasirao loptu u donji levi ugao, gotovo da nije bilo nijedne prilike za oba tima.

U nastavku medjutim, potpuno druga priča...

Gosti sa „Gudisona“ na samom početku dupliraju prednost golom Aničebea i tada se činilo da će četa Dejvida Mojesa lako privesti utakmicu kraju. Tako nije mislio Olofinjana, koji u 54. minutu smanjuje, da bi Delap devet minuta kasnije „naterao“ Jagelku da zatrese vlastitu mrežu - 2:2.

Da gosti ipak zabeleže važan trijumf postarao se Kejhil, kada je nakon kornera sjajno skočio i zakucao loptu u mrežu Sorensena.