ITALIJA: Nova bruka Milana

Nova bruka fudbalera Milana… Nakon domaćeg poraza na startu prvenstva od Bolonje (2:1), poraženi su od Đenove (2:0) u drugom kolu Serije A.

ITALIJA: Nova bruka Milana Izvor: MONDO

Osim gubitka bodova, i činjenice da su “prikucani” za dno tabele, “rosoneri” će najverovatnije ostati i bez trenera Karla Anćelotija, kome se opasno drma stolica na “San Siru”.

Domaćin nije bio u nedelju bio nimalo impresioniran velikim imenima poput Ronaldinja, Kake, Pata i drugih Milaneza, već su od početka krenuli agresivno i napadački, što im se isplatilo u 30. minutu kada je Skali pogodio mrežu.

Gosti su istina imali nekakvu jalovu inicijativu, ali bez konkretnijih prilika za golove.

Najbolju šansu za izjednačenje imao je mlađani Pato u 85. minutu, kada je sam sa pet, šest metara šutirao pravo u golmana Đenovljana. I onda je usledila kazna, odnosno potvrda pobede za domaćina.

Kapiten Milana Maldini je u 90. minutu pokosio Dijega Milita, koji je sam realizovao jedanaesterac i zapečatio sudbinu “rosonera”.

Drugi pretendent za “skudeto”, Fiorentina, takođe je u Napulju zabeležila gostujući poraz, iako je prvi deo utakmice rešila u svoju korist golom Adrijana Mutua.

Fudbaleri Napolija su u nastavku uspeli da preokrenu rezultat, i pogocima Hamšika I Mađija stignu do trijumfa.

Rimski Lacio rutinski je savladao Sampdoriju (2:0), baš kao i povratnik u Seriju A - Leće, koji je bio bolji od Kjeva (2:0). Sijena je istim rezultatom nadigrala Kaljari, dok je Torino remizirao u Ređo Kalabriji (1:1).

Jedinu gostujuću pobedu zabeležila je Atalanta iznenadivši favorizovanu Bolonju. Jedini gol vredan tri boda postigao je Guarente već na samom početku susreta.

Posle remija u prvom kolu u Firenci (1:1), Juventus je teškom mukom na svom terenu ostvario prvu pobedu u Seriji A. "Bjankoneri" su savladali takođe crno-beli Udineze minimalnim rezultatom, a jedini gol na meču postigao je novajlija iz Palerma Amauri u 67. minutu.

Sisoko je napravio pola posla u šesnaestercu tima iz Udina, da bi Brazilac iščeprkao loptu i poslao je ispod golmana Handanovića.