PRIMERA: "Bernabeu" drhtao zbog Numansije

Kraljevski klub uspeo je da pobedi tim koji je u prvom kolu Primere pobedio Barselonu. Numansiji je nedostajalo malo za novu senzaciju.

PRIMERA: "Bernabeu" drhtao zbog Numansije  Izvor: MONDO

Najbolji teniser sveta Rafael Nadal nije mogao mirne duše da posmatra prvi meč voljenog kluba u novoj sezoni na svom "Santijago Bernabeuu". Fudbaleri Reala iz Madrida nekako su uspeli da pobede Numansiju u drugom kolu Primere - 4:3 (4:2).

Malo je nedostajalo da fudbaleri Numansije naprave novo iznenađenje, posle pobede nad Barselonom u prvom kolu (1:0). Ovog puta, centimetri su ih delili od izjednačenja u nadoknadi vremena.

Ipak, njihov kontranapad u finišu utakmice nije završen četvrtim pogotkom protiv Reala, tako da su razmaženi navijači madridskog kluba mogli da odahnu. I pre toga, "Bernabeu" je bio poluprazan.

Numansija je povela golom Morena u 7. minutu, potom je Guti izjednačio, ali je novo vođstvo gostima doneo Barkero u 22. minutu.

Do kraja poluvremena, viđena su još tri gola, sva tri u mreži Numansije: Iguain, Van der Vart i autogol Sesme za lagodnih 4:2 uoči pauze.

Sve je postalo manje lagodno u 57. minutu kada je Moreno postigao drugi gol, a hrabri autsajderi umalo nisu nagrađeni remijem u finišu. To bi bio pravi šok za tim Bernda Šustera, posle startnog poraza u La Korunji.

PODMORNICA POČELA DA POTAPA

Žuta podmornica potopila je prvi brod u novom prvenstvu. Fudbaleri Viljareala, vicešampioni Španije, pobedili su Deportivo u 2. kolu Primere sa 1:0.

Gol odluke postigao je reprezentativni vezista Santi Kazorla u 27. minutu.

Minimalnu pobedu slavio je i Espanjol, ali na gostovanju u Uelvi. Tri minuta pre kraja regularnog dela utakmice u gradu na Atlantiku, strelac je bio stari vuk Primere, Luis Garsija - 0:1.

Majorka je na Balearima bila blizu pobede nad Osasunom, ali je dete Reala Havijer Portiljo u 84. minutu postavio remi - 1:1.

Gol za domaći tim postigao je Aduriz u 15. minutu, a posle Portiljovog pogotka Majorka je ostala i bez isključenog Hozemija.

Valensija je na gostovanju Almeriji iščupala bod. Domaći su dva puta vodili, a "slepi miševi" oba puta stizali.

Strelci za Almeriju bili su Pjati i Negredo, a za goste štoper Aleksis i David Vilja. Srpski internacionalac doputovao je sa ekipom, ali je ceo meč presedeo na klupi.

Na mečevima Hetafe - Betis i Malaga - Atletik Bilbao nije bilo golova.