BiH: Debakl Borca na "Pecari"

Fudbaleri banjalučkog Borca proveli su se kao bosi po trnju na stadionu "Pecara" u Širokom Brijegu.

BiH: Debakl Borca na "Pecari" Izvor: MONDO

Domaćin je deklasirao Banjalučane rezultatom 4:1 nanevši im već četvrti poraz, uprkos najavama trenera Milomira Odovića da će crveno-plavi osvojiti barem bod u poslednjem meču šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Od samog početka, Širokobriježani su kontrolisali igru i do poluvremena rešili pitanje pobednika. Najpre je Aleksandrej u šestom minutu zatresao mrežu gostiju, da bi posle golova Kožula i Šilića, sve dileme bile otklonjene, ako ih je uopšte i bilo.

Ipak, tračak nade za goste ukazao se u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Rašovića uspeo da smanji, ali je u nastavku utakmice trener Širokog Brijega Ivan Katalinić naredio novu ofanzivu koja je krunisana novim pogotkom u mreži Starčevića.

Strelac tog gola već u prvom napadu drugog poluvremena bio je Bubalo za konačni potop kluba iz Banjaluke.

Borac je ovim porazom, četvrtim u sezoni, ostao na pretposlednjem mestu na tabeli sa četiri boda i predstoji mu grčevita borba za opstanak, dok je Široki, zajedno sa Čelikom na diobi sedme pozicije sa pet bodova više, ali i utakmicom manje.