BUNDES: "Petarda" Hanovera

Domaći klubovi nisu bili gostoljubivi u poslednja dva susreta četvrtog kola nemačke Bundeslige.

BUNDES: "Petarda" Hanovera  Izvor: MONDO

Hanover je na svom stadionu "petardom" ispratio Borusiju iz Menhengladbaha (5:1) upisavši svoju prvu ovosezonsku pobedu, baš kao i Bohum, koji je rezultatom 2:0 savladao Arminiju iz Bilefelda.

U Hanoveru je u nedelju viđen spektakularan meč sa šest postignutih golova, iako se tako nije činilo do finiša prvog poluvremena.

Najpre je u 28. minutu Mađar Hušti promašio jedanaesterac, bolje reći sjajno je reagovao golman Borusije Hajmerot, što je probudilo domaće da zaigraju još angažovanije.

Upravo je Hušti prvi načeo goste samo četiri minuta kasnije, iskupivši se za loše izveden udarac sa bele tačke. Šlaudruf je potom prekrasnim udarcem duplirao prednost, da bi mađarski reprezentativac Hušti početkom nastavka rešio pitanje pobednika.

Nakon tri gola manjka, gosti iz Menhegladbaha su se trgli i zaigrali mnogo ofanzivnije pa je Frend u 53. minutu smanjio rezultat na 3:1. Do kraja meča, Šlaudruf je postigao svoj drugi gol u 67. minutu, a tačku na visoku pobedu Hanovera stavio je Forsel u finišu iz jednaesterca.

Bohum je golovima Miciela i Fercela iz prvog poluvremena susreta sa Arminijom, zabeležio prvi ovosezonski trijumf i zajedno sa Hanoverom deli 11. mesto sa četiri osvojena boda.

Tim iz Mehhengladbaha ima bod manje, dok je klub iz Bilefelda na pretposlednjem mestu sa samo dva boda.