HRVATSKA: Prvi kiks Dinama, Ljupko se gostio

Hrvatski šampion Dinamo pokvario je dosadašnji maksimalan učinak u sedmom kolu prvenstva, i to protiv gradskog rivala Zagreba - 2:2.

HRVATSKA: Prvi kiks Dinama, Ljupko se gostio Izvor: MONDO

Tim iz Kranjčevićeve, formalno domaćin u nedelju uveče na "Maksimiru" iščupao je bod u susretu koji su obeležila tri jedanesterca, dva za "modre" i jedan za "pesnike".

Balaban je u prvom poluvremenu pogodio jedan šut sa "bele tačke" iz dve prilike, dok je Parlov bio siguran za zagrebačke "bele".

Tri boda nadohvat ruke aktuelni prvak imao je posle gola Mandžukića u 52. minutu, ali je u samom finišu Pejić iz mrtvog ugla zakucao loptu pod prečku Dinama!

Srpski stručnjak sa klupe Kroacije iz Sesveta Ljupko Petrović zabeležio je prvu gostujuću pobedu u šampionatu Hrvatske!

Sesvećani su savladali fenjeraša Zadar rezultatom 2:1, iako je domaćin na poluvreme otišao sa minimalnom prednošću, koju je stekao pogotkom Dragana Župana iz slobodnog udarca u 44. minutu.

Petrović je za vreme odmora očitao bukvicu svojim igračima i izveo golmana Šimića, koji je bio direktan krivac za gol, što se pozitivno odrazilo na kompletan tim.

Njegov prezimenjak Vladimir Petrović sredinom nastavka je za samo tri minuta preokrenuo rezultat i doneo drugi ovosezonski trijumf.

Splitski Hajduk je u dalmatinskom derbiju bio bolji od Šibenika minimalnim rezultatom, a jedini gol postigao je Drago Gabrić posle sjajne asistencije reprezentativca Bosne i Hercegovine Senijada Ibričića. Šibenčani su osim izgubljenih bodova, ostali i bez defanzivca Pandže, kome je u dvoboju sa Božićem polomljena noga.

Pobede na domaćim terenima ostvarila je ekipa Cibalija, koja je u Vinkovcima nadigrala Rijeku (3:1), baš kao i timovi Slaven Belupa i Vatreksa, koji su bili bolji od Osijeka (4:2), odnosno Intera (1:0).

Slaven Belupo - Osijek 4:2
/Vrućina (penal) 19, Rogolj 45, Kresinger 76, 88 - Knežević (penal) 12, Miličević 80/

Varteks - Inter Zaprešić 1:0