Krstajić pred kaznom zbog izjave

Srpski reprezentativac iz Šalke, kao i njegov saigrač Bordon, očekuju kazne zbog kritika na račun sudije posle meča u Dortmundu.

Krstajić pred kaznom zbog izjave Izvor: MONDO

Disciplinska komisija Fudbalske federacije Nemačke pokrenula je istragu protiv prvotimaca Šalkea, Mladena Krstajića i Marsela Bordona, zbog izjava datih posle prvenstvene utakmice protiv Borusije Dortmund.

Derbi rurske oblasti, koji je odigran u subotu u Dortmundu i završen rezultatom 3:3 (iako je Šalke do 67. minuta vodio 3:0), tako će imati "treće poluvreme" za "zelenim stolom".

Fudbaleri Šalkea besni su na glavnog sudiju Luca Vagnera, koji im je pokazao dva crvena kartona, da bi minut pre kraja dosudio jedanaesterac za domaćine, zbog toga što je Krstajić igrao rukom u šesnaestercu.

"Sudije u Nemačkoj stalno greše, a u Dortmundu smo nas devetorica igrali protiv 14 protivnika", rekao je Krstajić, što je bilo dovoljno da se nađe na tapetu disciplinskih organa.

Kapiten Šalkea Bordon bio je još žešći od srpskog reprezentativca i za Vagnera je rekao da je "fudbalska kurva".

Krstajić i Bordon sada moraju da dostave pismene izjave članovima Disciplinske komisije, ali ih najverovatnije čeka oštra kazna i biće srećni ukoliko budu kažnjeni samo novčano.

Prošle godine je trener Kelna Kristof Daum platio 10.000 evra zbog toga što je rekao da "arbitri u Nemačkoj više nisu deo igre, nego njeni kreatori".