PREMIJER: Kiks Liverpula, sjajan debi Zole

Liverpul je kiksnuo odigravši kod kuće samo 0:0 sa Stoukom. Djanfranko Zola imao je debi iz snova na klupi Vest Hema. Arsenal na čelu.

PREMIJER: Kiks Liverpula, sjajan debi Zole Izvor: MONDO

Izabranici Rafela Beniteza u petom kolu Premijer lige nisu uspeli da nastave pobednički niz nakon prvenstvenog trijumfa protiv Mančester junajteda i slavlja u Marseju u Ligi šampiona. Liverpul nije uspeo da pobedi iako je sve vreme napadao. Fudbaleri Stouka znalački su se branili od samog početka duela na Enfildu i na kraju odbranili prvi bod u gostima.

Sjajan debi na klupi Vest Hema imao je Djanfranko Zola. "Čekićari" su na svom Apton Parku savladali Njukasl 3:1, što je njihova prva pobeda nad “svrakama” u poslednjih deset mečeva.

Vest Hem je poveo golovima Davidea Di Mikelea koji je nakon isteka prelaznog roka potpisao za Vest Hem kao slobodan igrač, a početkom drugog dela igre Metju Eterington povisio je na 3:0.

Njukasl je uspeo tek da ublaži poraz golom Majkla Ovena u 67. minutu.

Identičnu pobedu kao "čekićari" ostvarile su "tobdžije", koje su barem na dan preuzele čelo tabele. Arsenal sada ima 12 bodova, bod više od Liverpula i dva više u Čelsija, koju u nedelju dočekuje Mančester junajted.

Arsenal je golovima Ebuea u 26, Bendtnera samo minut kasnije i Denilsona tri minuta pre kraja slavio na "Ribok stadionu". Poveo je Bolton u 14. minutu preko Kevina Dejvisa.

Sanderlened je kod kuće slavio protiv Midlsbroa golovima Majkla Čopre. Rezervista „crnih mačaka“ kaznio je promašeni penal Stjuarta Dauninga golom u 82. minutu, a konačnih 2:0 postavio je u drugom minutu sudijske nadoknade.

Blekburn je savladao Fulam 1:0, a pobedu ekipi Pola Insa donio je Derbišajer šest minuta pre kraja utakmice.