FRANCUSKA: Lion siguran, prva pobeda Nanta

Nant upisao prvu pobedu. Lion nastavio da niže dobre rezultate.

FRANCUSKA: Lion siguran, prva pobeda Nanta Izvor: MONDO

Fudbaleri Liona nastavili su sa dobrim igrama u francuskom prvenstvu. Novu pobedu šampion je upisao na gostovanju Avru. Prvu "trojku" u sezoni zabeležio je Nant koji je na svom terenu nadigrao Valensijen.

Šampion Francuske počeo je meč bez Benzeme, Kalstroma, Bumsonga koje je Klod Puel ostavio na klupi, ali i pored toga Lionci su stigli do minimalne pobede koja ih je izdvojila na vrhu tabele. Gol odluke postigao je Ederson iz penala u 44. minutu.

Lion je utakmicu završio s desetoricom pošto je Govu u 65. minutu dobio crveni karton.

Nant za koji je Stefan Babović igrao svih devedeset minuta, a Filip Djordjević poslednjih petnaest, konačno je pobedio.

Bagajoko je počeo u špicu umesto povredjenog Ivana Klasnića i u potpunosti je opravdao poverenje novog trenera "kanarinaca" Elija Bopa.

Napadač Nanta načeo je Valensijena u 40. minutu, a zatim pogotkom sa "bele tačke" u 55. minutu zapečatio sudbinu gostiju. Milan Biševac igrao je za Valensijen.

Bordo je ostvario herojsku pobedu od 1:0 na gostovanju Grenoblu u čijem sastavu je od samog početka bio i Milivoje Vitakić. Ekipa Lorana Blana došla je do pobede sa devet igrača na terenu.

Iako su Dijara i Vendel isključeni već na startu drugog poluvremena, gosti se nisu predavali već su pokazali zube, a Žusi deset minuta pre kraja pogadja mrežu domaćina.

Jalovi ataci Grenobla u nastavku nisu urodili plodom, a domaći su utakmicu završili sa igračem manje pošto je u finišu isključen defanzivac Robin.

Prava drama vidjena je u Lilu gde je domaćin slavio protiv Oksera 3:2.

Gledaoci na Nord stadionu nisu se pošteno ni smestili, a De Melo je već u drugom minutu doveo Lil u vodjstvo.

Gosti su u drugom poluvremenu zaigrali mnogo bolje i Kersija prvo izjednačava, a potom i deset minuta pre kraja svojim drugim golom preokreće rezultat,

Iako je tada izgledalo da će Okser odneti bodove iz Lila domaći se nisu predavali, a njihov trud isplatio se kada je Azar u 88. minutu poraravna na 2:2. Da to ne bude kraj pobrinuo se junak utakmice De Melo.

Igrao se četvrti minut sudijske nadoknade kada je Brazilac pogodio mrežu Oksera i tako donio svom timu tri nova boda.