SERIJA A: Pobede velike četvorke

Murinjova mašina se zahuktava. Juventus slavio na Sardiniji 1:0. Konačno pobede Milana i Fiorentine.

SERIJA A: Pobede velike četvorke Izvor: MONDO

Murinjova mašina se zahuktava. Nakon remija u prvom kolu i pobede na svom terenu protiv Katanije (doduše uz svesrdnu pomoć gostujućih fudbalera koji su postigli dva auto-gola), aktuelni šampion Italije zabeležio je prvi trijumf na strani i to protiv Torina 3:1.

I ovog puta "neroazuri" za jedan gol i to prvi moraju da se zahvale rivalima, tačnije Pizanu, koji je u 24. minutu pogodio sopstvenu mrežu. Da ne ostane na tome da samo protivnički fudbaleri drugu nedelju zaredom budu strelci za Inter pobrinuli su se Maikon u 26. i Ibrahimović u 51. minutu.

Do kraja meča, Torinezi su uspeli da postignu počasni pogodak, a strelac je bio Abruskata.

Da se Murinjo ne opusti previše na liderskoj poziciji pobrinuo se Klaudio Ranijeri, čiji je tim takođe slavio na gostovanju. "Stara dama" upisala je u Kaljariju još jedan minimalac, a "meč viner" bio je, kao i prošle nedelje protiv Udinezea, Brazilac Amauri golom u 39. minutu.

Nakon dva startna poraza konačno je trijumfovao i Milan savladavši na "San Siru" Lacio sa ubedljivih 4:1.

Milan je do prednosti došao već u osmom minutu, kada je Sedorf praktično sam sebi asistirao pogodivši defanzivca Lacija, pokupio odbijenu loptu i sa desetak metara je zakucao pod prečku.

Uzvratio je Lacio ubitačnom kontrom u 26. minutu. Matuzalem je proigrao Zaratea, a ovaj sa leve strane iskosa pogodio blizzi ugao za 1:1.

Desetak minuta kasnije Đanluka Zambrota postigao je svoj prvi gol u crveno-crnom dresu i to kakav - povukao je loptu bek Milana i kada niko nije očekivao raspalio je sa 30 metara, a lopta je uletela u mrežu tik pored stative nemoćnog Kariza.

U drugom poluvremenu nastavila se dominacija domaćih koju je nakon samo nekoliko minuta krunisao Alesandre Pato, iskoristivši odličan centaršut Jankulovskog.

Joss jedan evrogol postigli su Milanezi do kraja, ovog puta u strelce se upisao Kaka. Brazilac je oduzeo loptu defanzivcu Lacija, a zatim uoccio da je Karizo napustio svoj gol, pa je iz velike udaljenosti plasirao loptu skinuvši paučinu sa dela gde se spajaju prečka i stativa, postavivši konačnih 4:1.

Prvu pobedu u novoj sezoni zabeležila je Fiorentina, koja je na svom terenu slavila protiv Bolonje, a jedini pogodak na meču postigao je Đilardino.

U poslednjem meču 3. kola Serije A u večernjem terminu sastaće se Milan i Lacio.