PREMIJER BIH: Pobede Slavije i Zrinjskog

Osvajač Kupa BiH bolji od aktuelnog šampiona. Slavija i Zrinjski na deobi prvog mesta.

PREMIJER BIH: Pobede Slavije i Zrinjskog Izvor: MONDO

U nedeljnom derbiju Premijer lige BiH odigranom u Mostaru prošlogodišnji osvajači Kupa BiH fudbaleri Zrinjskog savladali su aktuelnog šampiona Modriču 1:0.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, da bi domaći do tri boda, koja ih vode na deobu prvog mesta sa Slavijom, došli u 57. minuti golom Muse.

Slavija je došla na vrh tabele trijumfom u “komšijskom” derbiju sa Željezničarom.

Iako je rezultat na kraju glasio 1.0 Slavija je do pobede došla apsolutno zasluženo pošto je sve vreme konrolisala igru i više napadala, a trijumf ekipi iz Istočnog Sarajeva obezbedio je Darko Spalević.

Napadač domaćih u 62. minuti iskoristio je nesporazum defanzivaca Željezničara i golmana Šehića.

Fudbaleri Zvijezde iz Gradačca su na gostovanju Posušju ispustili pobedu u poslednjim trenucima utakmice. Do 92. minute vodili su pogotkom Ćorića, a onda je Ivanković šutem iz daljine doneo domaćima izjednačenje.