HRVATSKA: Hajduk osvojio Maksimir

Hajduk nakon pet godina slavio na Maksimiru. Prva pobeda Ljupka Petrovića u Hrvatskoj.

HRVATSKA: Hajduk osvojio Maksimir Izvor: MONDO

Tradicije su tu da se ruše. Tako su mislili i fudbaleri splitskog Hajduka, koji su došli u Zagreb i u osmom kolo hrvatskog prvenstva prekinuli dva vrlo neugodna niza - uspeli su nakon dve godine da pobede Dinamo i to na Maksimiru, gde su prethodno slavili još daleke 2003.

Rezultat je bio 2:0 za splitke "bile", koji su se ovom pobedom ponovo se uključili u šampionsku trku, pošto sada samo tri boda zaostaju za najvećim rivalom.

U prvom poluvremenu vidjeno je malo toga, ili tačnije ništa, pa su igrači oba tima prilikom izlaska na teren na početku drugog poluvremena dočekani salvama zvižduka polupraznog Maksimira (na tribina bilo prisutno tek nekoliko hiljada gledalaca)

Medjutim, već sam početak drugog poluvremena doneo je ono što su svi čekali - gol.

Bartolović je u 51. minutu nanizao nekoliko Dinamovih igrača, a zatim dodao do Kalinića, koji je loptu prosledio do Gabrića, a ovaj rutinski matirao Butinu.

Nakon toga probudila se Torcida, ali i Bed Blu Bojsi, koji su istovremeno napravili bakljade, pa je meč nakratko morao biti prekinut.

Dobru priliku da poveća vodjstvo gostiju propustio je Bartolović u 72. minutu. Njegov šut nakon sjajnog driblinga u šesnaestercu otišoa je preko gola.

Samo pet minuta kasnije Hajduk je ipak stigao do drugog pogotka, kojim je obezbedio pobedu.
Bartolović odlično spustio centaršut s leve strane, a Ibričić sa 16 metara pogodio mrežu za veliko slavlje Splićana u Zagrebu.

Ubedljivu pobedu u nedelju ostvario je i Šibenik protiv Slaven Belupa (3:0), a razloga za slavlje imao je i Ljupko Petrović na klupi Kroacije iz Sesveta pošto je njegov tim potopio Varteks sa 4:0.

Inter iz Zaprešića i Zagreb podelili su bodove odigravši 1:1, a remijem bez golova završen je duel Rijeke i Osijeka, dok je Cibalia savladala Zadar 1:0.