FRANCUSKA: Jedan gol i to u mreži "svetaca"

U utakmicama šestog kola francuske lige odigranim u nedelju mreža se zatresla tek jednom i to golmanu Pari Sen Žermena.

FRANCUSKA: Jedan gol i to u mreži "svetaca" Izvor: MONDO

"Sveci" su poraženi minimalnim rezultatom na gostovanju Sent Etjenu, pa sada za vodećim Lionom zaostaju već šest bodova.

Koban za Parižane bio je defanzivac domaćih Dabo, koji je u 15.minutu savladao Landroa i tako doneo svom timu tek drugu pobedu ove sezone.

Mateja Kežman počeo je meč na klupi, a Pol Le Guen mu je šansu ukazao od 57. minuta, ali ni srpski internacionalac, koji je bio strelac u prethodne dve utakmice Parižana, nije uspeo da spreči poraz gostiju.

U drugom meču odigranom u nedelju Nansi i Ren podelili su bodove odigravši bez golova. Štoper gostiju Hanson isključen je šest minuta pre kraja, ali to je bilo prekasno da domaći naprave nešto konkretno.

U poslednjem meču šestog kola odigranom u večernjem terminu Marsej je propustio priliku da se približi vodećem Lionu na samo dva boda pošto je na svom Velodromu odigrao sa Monakom 0:0.