LŠ: Nesrećni Anortozis, goleada u Lisabonu

U fudbalu ne igraju samo pare, već i veliko srce, a fudbaleri kiparskog Anortozisa ga imaju! U srijedu uveče nedostajalo im je i malo fudbalske sreće.

LŠ: Nesrećni Anortozis, goleada u Lisabonu Izvor: MONDO

Anortozis, za koji igra Predrag Ocokoljić, imao je pobjedu u džepu protiv Verdera, ali je primio gol dva minuta prije isteka utakmice, koja je završena 2:2. Sa tri boda, Anortozis bi došao na diobu prvog mjesta u Grupi B i veliku šansu da nastavi da sanja fudbalski san.

Na ruku Anortozisu nije išao ni rezultat iz Milana, gdje je Panatinaikos neočekivano savladao Inter 1:0 i pa će PAO i Anortozis u poslednjem kolu odlučiti ko će se pridružiti milanskoj ekipi u osmini finala.

Inter je ostao na osam bodova, Panatinaikos sada ima sedam, Anortozis šest, a Verder četiri. Dakle, Inter je ipak uspio da ode u osminu finala, a u poslednjem kolu znaće se ko ide u nokaut fazu LŠ, a ko u utješno takmičenje Kup UEFA.

Bilo je ovo kolo sa puno golova, a najviše ih je bilo u Lisabonu - čak sedam! Ipak, junak ovog kola bio je Brazilac Žadson, koji je postigao het-trik u ubjedljivoj pobjedi Šahtjora nad Bazelom (5:0), čime je ukrajinska ekipa ovjerila plasman u Kup UEFA.

Uzbudljiv će biti rasplet i u Grupi A. Čelsi je imao pobjedu u rukama na gostovanju Bordou, golom Anjelke u 60. minutu, ali je uporni domaćin uspio da izjednači sedam minuta prije kraja meča. Roma je sigurnom igrom svladala Kluž u Rumuniji (lijep gol Totija iz slobodnog udarca) i izbila je na čelnu poziciju Grupe A.

Poslednje kolo odlučiće ko ide dalje u Ligi šampiona, a ko će u Kup UEFA. Sve tri ekipe (Roma, Čelsi i Bordo su na bod razlike).

Lud meč odigrali su Sporting i Barselona u Lisabonu u okviru Grupe C. Barsa je vodila 3:0, potom je Sporting postigao dva gola u dva minuta, a samo minut poslije drugog gola "lavova", Barselona je ponovo postigla gol, zahvaljujući nespretnoj intervenciji igrača Sportinga Kaneire. Do kraja se u listu strijelaca upisao i "nezadovoljni" Bojan Krkić.

Najmanje neizvjesnosti ima u Grupi D. Atletiko Madrid (igrao pred praznim tribinama zbog suspenzije) i Liverpul su upisali po tri nova boda i stavili pečat na plasman u osminu finala. PSV i Marsej će u poslednjem kolu pokušati da se izbore za Kup UEFA.

U osminu finala Lige šampiona, prije poslednjeg kola, plasirali su se Inter, Barselona i Sporting, Atletiko Madrid i Liverpul.

Kluž 4

U 6. kolu sastaju se: Čelsi - Kluž; Roma - Bordo.

Verder 4

U 6. kolu igraju: Panatinaikos - Anortozis i Verder - Inter.

GRUPA C

Šahtjor - Bazel 5:0 (1:0)
/Žadson 32', 65', 72', Vilijan 52', Seleznjov 75'/

Sporting - Barselona 2:5 (0:2)
/Veloso 65', Lidson 66'- Anri 14', Pike 17', Mesi 49', Kaneira autogol 67', Krkić 75' penal/