BUNDES: Herta slavi Kačara i Pantu

Berlinski tim savladao Keln na premijeri 15. kola pogocima srpskih reprezentativaca.

BUNDES: Herta slavi Kačara i Pantu Izvor: MONDO

Herta noći na drugom mjestu bundesligaške tabele zahvaljujući Srbima. Golovima Gojka Kačara i Marka Pantelića je pobjedila Keln na premijeri 15. kola - 2:1.

Kačar je još jednom sjajnom partijom demonstrirao visok kvalitet. Doveo je Hertu u vođstvo u 24. minutu. Asistenciju Rafaela je manirom iskusnog golgtera pretvorio u gol - 1:0.

Još jedan igrač sa ovih prostora se upisao u strelce. Slovenac Milivoje Novaković je izjednačio u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

U svom stilu je reagovao na centaršut Ereta i udarcem glavom sa više od deset metara izjednačio. Time je potvrio da je najopasniji na gostovanjima jer je postigao već sedmi gol van Kelna.

Marko Pantelić je u igru ušao u 69. minutu. "Odužio" se treneru Lusijanu Favru, sa kojim je već dugo u lošim odnosima, i poslije kornera u 86. minutu donio petu uzastopnu pobjedu Herti u Berlinu - 2:1.

I pre toga je zatresao mrežu "jarčeva", ali je gol poništen zbog ofsajda.

Herta sada ima 30 bodova, samo jedan manje od lidera Hofenhajma, a dva više od Leverkuzena i Bajerna, koji će u subotu ukrstiti koplja.

Berlinci će u najgorem slučaju biti treći poslije 15. kola.