PRIMERA: Albin mučio "kralja", Barsa gazi

Real poražen na gostovanju kod Hetafea 3:1.

PRIMERA: Albin mučio "kralja", Barsa gazi  Izvor: MONDO

Brzo, jednostavno, efikasno - tim receptom je Hetafe skinuo krunu kralju - 3:1 (1:0).

Tim iz predgrađa Madrida ima i Albina, urugvajskog napadača koji kažnjava svaku grešku, a desetkovana ekipa Bernda Šustera je griješila mnogo.

Ruku na srce, Madriđani nemaju sreće. Ionako dugoj listi povrijeđenih tokom utakmice sa Hetafeom dopisana su još dva imena - Snajdera i Toresa.

Takvom sastavu domaćin ne samo da je parirao već je djelovao zrelije i u većem dijelu utakmice držao kontrolu.

U tome mu je pomoglo rano vođstvo. Albin je savladao Kasiljasa već u trećem minutu poslije centaršuta Gavilana.

Real je mogao do izjednačenja, ali je Raul propustio veliku šansu koju mu je pripremio Drente.

Početak drugog poluvremena imao je isti scenario kao i start prvog. Albin je ponovo zatresao mrežu, ovaj put je sam "izvukao" kontru - 2:0.

Kada je Saviola, idealno upošljen od Gutija, smanjio na 2:1, činilo se da su se gosti vratili u meč. Ali nije bilo tako. Domaćin je bio bolji, Polanski je pogodio stativu, a na kraju je grogiranog protivnika nokautirao Uče, četvrtim golom Realu u karijeri.

Sve je prethodno uradio Albin i Nigerijca "spojio" sa golom.

Inače, igrači i navijači Hetafea su tri puta zahtijevali od sudije da dosudi penal, ali se on nije oglasio.

Barselona je trijumfovala na "Sančez Pishuanu" u derbiju 13. kola Primere - 3:0. Strijelci su bili Eto i Mesi dva puta.

Gosti su poveli topovskim udarcem Kamerunca u 20. minutu sa 18 metara, a sa slične distance Argentinac je, volejom lijevom nogom, zapečatio sudbinu Sevilje u 79. minutu. Mesi je dokusurio protivnika svojim drugim golom u posljednjim trenucima meča.

Domaćin je najbliži pogotku bio u finišu prvog poluvremena, a u obe šanse se našao Kanute. Prvo je tukao pored gola, a zatim je loše reagovao kada se našao "oči u oči" sa Valdesom, pa je pogodio samo prečku.

U 86. minutu napadač Sevilje Luis Fabijano je dobio direktan crveni karton zbog udaranja igrača Barselone.

Tako je Gvardiolin tim odmakao pratiocima. Realu bježi šest bodova, a Viljareal i Valensija će u nedelju imati priliku da mu se približe na četiri, odnosno pet bodova.