PRIMERA: Valensija i Viljareal prate Barsu

Viljareal i Valensija nemaju nameru da se odreknu borbe za titulu prvaka Španije iako u prethodna dva kola nisu ostvarili pobedu.

PRIMERA: Valensija i Viljareal prate Barsu Izvor: MONDO

"Žuta podmornica" je prošla kroz Uelvu zakucavši Rekreativo za dno tabele - 1:2.

Vijareal je preskočio Real Madrid i dospio na drugo mjesto Primere, sa četiri boda zaostatka za liderom, Barselonom.
Korak iza je sada Valensija. "Slijepi miševi" su pripredili svojim navijačima još jedan spektakl na "Mestalji", ovaj put sa srećnim završetkom.

Imali su 2:0 na poluvremenu, ali su dozvolili Betisu da stigne do izjednačenja u nastavku. Gosti su do 2:2 stigli iz penala, pri čemu je tada (63. minut) isključen defanzivac domaćeg tima, Marćena.

Valensija je, iako sa igračem manje, pobijedila, golom Barahe deset minuta kasnije.
Pobjede u nedeljnom popodnevnom terminu 13. kola šampionata Španije ostvarili su domaćini u Bilbaou i Malagi u direktnim okršajima sa konkurentima u borbi za opstanak. "Stradali" su Numansija i Osasuna.

Posebno je zanimljivo bilo u Malagi. Domaćin je u prvom dijelu drugog poluvremena stekao veliku prednost (2:0), ali su gosti golovima u 80. i 81. minutu stigli do izjednačenja.

Ipak, Malaga je smogla snage da se "vrati" i u finišu stigne do bodova (4:2), koji su ih "lansirali" u gornji dio tabele.

Deportivo je na gostovanju Almeriji iskoristio prednost stečenu u 52. minutu isključenjem Negrede i slavio pogotkom Verdua.