BUNDES: Šalke pao u Štutgartu

Štutgart je kaznio Šalke za promašaje i savladao ga u finišu utakmice na svom stadionu "Mercedes benc" - 2:0.

BUNDES: Šalke pao u Štutgartu  Izvor: MONDO

U prvom poluvremenu gosti iz Gelzenkirhena su imali nekoliko šansi iz kategorije "teže ih je promašiti". U istom napadu Džons je pogodio stativu, na odbijenu loptu natrčao je Farfan i pogodio Artura na gol-liniji.

Šalke je imao i penal poslije starta Artura nad Kuranjijem. Farfan je izveo najstrožu kaznu, ali je Leman odbranio njegov šut.

U nastavku je domaćin bio bolji i pokazao veću želju za pobjedom što je krunisao u finišu.

U 78. minutu Šimak je pobjegao svom čuvaru Ernstu i lobovao istrčalog golmana Nojera, koji je ponovo kapitulirao i pet minuta kasnije kada ga je savladao Mario Gomez i povrdio tri boda za "švabe".

U preostale dvije utakmice nedeljnog programa 15. kola Bundes lige nije bilo pobjednika.

U Dortmundu gdje je gostovao Volfsburg nije bilo ni golova, dok je Bohumu domaćin vodio golom Šestaka, ali je Hrvat Olić doneo bod Hamburgu.