Boka prva, River i dalje posljednji!

Boka Juniors pobijedila je Rasing 2:1, golovima Huana Romana Rikelmea, čime se zadržala na čelu tabele argentinskog šampionata.

Boka prva, River i dalje posljednji! Izvor: MONDO

Do kraja prvenstva ostala su još dva kola, a Boka ima dva boda više od Tigrea i četiri od Lanusa.

Ekipa Tigrea je na svom stadionu savladala jedan od najvećih južnoameričkih klubova River Platu (3:1), koja je tako ostala posljednja, sa samo dve pobjede iz 17 mečeva!

Fudbaleri Boke su protiv Rasinga poveli u 40. minutu iz penala, poslije diskutabilne odluke sudije da start golmana Pabla Miljorea nad Lusijanom Figueroom okarakteriše kao faul. Siguran izvođač udarca sa "bijele tačke" bio je Rikelme.

Rasing nije dugo čekao na izjednačenje, pošto je u 45. minutu Franko Sosa glavom savladao golmana Boke.

Konačan rezultat utakmice na "Bombonjeri" postavio je Rikelme u 60. minutu, kada je volej-udarcem zatresao mrežu Rasinga.