PREMIJER: Vest Hem pokvario Džerardov jubilej!

Veliki jubilej Stivena Džerarda, decenija nastupa za Liverpul, pokvario je Vest Hem, odigravši 0:0 u poslednjem meču 15. kola engleske Premijer lige.

PREMIJER: Vest Hem pokvario Džerardov jubilej! Izvor: MONDO

Ovim remijem, četa Rafela Beniteza, iako se osamila na liderskoj poziciji na tabeli, propustila je priliku da iskoristi poraz drugoplasiranog Čelsija u gradskom derbiju sa Arsenalom (2:1) i stekne velika tri boda prednosti.

Španski stručnjak Rafa Benitez upozoravao je svoje igrače da ne smiju da podlegnu pritisku "već viđene pobede", što se čini se ipak dogodilo.

Domaćin jeste bio nadmoćniji tokom čitave utakmice na "Enfildu", što pokazuje statistika, od posjeda lopte (65 odsto), do šuteva na gol i kornera, ali je mreža Roberta Grina ipak ostala netaknuta.

Navijači "čekičara" od dolaska Đanfranka Zole vjeruju da njihovi ljubimci igraju mnogo ljepši fudbal, ali je italijanski trener u ponedeljak uveče igrao na "nulu", čekajući priliku da iz kontranapada dotuče protivnika.

Čak je umalo uspio u tome, obzirom da su gosti stvorili više stopostotnih šansi.

Posebno raspoložen za igru bio je Kreg Belami, želeći da zagorča život bivšem klubu. Velšanin je u 38. minutu, prvo prekinuo akciju Samija Hipije, istrčao kontranapad i sjajno šutirao, ali je njegova bomba na žalost navijača Vest Hema, samo zatresla prečku gola Pepea Reina.

U 67. minutu, Velšanin je asistirao iz kornera za Karltona Kola, koji je glavom šutirao preko prečke.

Uprkos lošoj partiji na svom terenu, Liverpul je izbio na čelo tabele sa 34 boda, dok su "čekićari" sada na diobi 13. pozicije sa 18 bodova.