UEFA: Dinamo aut, ko zna kad će in

Zagrebački Dinamo je ispao iz Lige UEFA, a kada će ponovo vidjeti Evropu, zavisiće od dosljednosti UEFA.

UEFA: Dinamo aut, ko zna kad će in  Izvor: MONDO

Zahvaljujući navijačima Dinama utakmica grupe D između Udinezea i šampiona Hrvatske imala je najmanje fudbalski karakter.

Prekinuta je u 77. minutu pri rezultatu 1:0.

Hrvatski navijači su napravili bakljadu, bacili pirotehnička sredstva na teren, pa je izraelski sudija Alon Jefet poslao igrače u svlačionicu.

Ipak, nekoliko minuta kasnije je meč nastavljen, a završen je 2:1. Da su napadači crno-bijelih bili prisebniji, svaka dilema oko pobjednika mogla je da bude riješena još u prvih 45 minuta.

Nije taj prekid bio jedini incident u Udinama.

Jedan navijač Dinama teško je povrijeđen uoči utakmice.

On je pao sa tribina stadiona "Friuli", sa visine od oko deset metara i tom prilikom je zadobio ozbiljne povrede glave. Odmah je prebačen u bolnicu, a ljekari su nakon zbrinjavanja konstatovali da nije životno ugrožen.

Pristalice Dinama su ranije tokom srijede pravili nerede prilikom dolaska u italijanski grad, a policija je navela da je zbog huliganskog ponašanja privedeno 12 navijača hrvatskog kluba.

Utakmici između Udinezea i Dinama prisustvovalo je između 1.200 i 1.500 navijača iz Hrvatske.

U drugom meču grupe D viđena je drama. Spartak je do 84. minuta imao prednost stečenu još u drugom minutu, a onda je NEC za tri minuta napravio senzacionalni preokret i ostavio otvoreno pitanje ko će u šesnaestinu finala.

Udineze će sigurno dočekati proljeće u Evropi, a Totenhem, NEC i Spartak će se u petom kolu boriti za preostala dva mjesta (igraju NEC - Udineze, Totenhem - Spartak).