Zagrebački Dinamo je ispao iz Lige UEFA, a kada će ponovo vidjeti Evropu, zavisiće od dosljednosti UEFA.
Zahvaljujući navijačima Dinama utakmica grupe D između Udinezea i šampiona Hrvatske imala je najmanje fudbalski karakter.
Prekinuta je u 77. minutu pri rezultatu 1:0.
Hrvatski navijači su napravili bakljadu, bacili pirotehnička sredstva na teren, pa je izraelski sudija Alon Jefet poslao igrače u svlačionicu.
Ipak, nekoliko minuta kasnije je meč nastavljen, a završen je 2:1. Da su napadači crno-bijelih bili prisebniji, svaka dilema oko pobjednika mogla je da bude riješena još u prvih 45 minuta.
Nije taj prekid bio jedini incident u Udinama.
Jedan navijač Dinama teško je povrijeđen uoči utakmice.
On je pao sa tribina stadiona "Friuli", sa visine od oko deset metara i tom prilikom je zadobio ozbiljne povrede glave. Odmah je prebačen u bolnicu, a ljekari su nakon zbrinjavanja konstatovali da nije životno ugrožen.
Pristalice Dinama su ranije tokom srijede pravili nerede prilikom dolaska u italijanski grad, a policija je navela da je zbog huliganskog ponašanja privedeno 12 navijača hrvatskog kluba.
Utakmici između Udinezea i Dinama prisustvovalo je između 1.200 i 1.500 navijača iz Hrvatske.
U drugom meču grupe D viđena je drama. Spartak je do 84. minuta imao prednost stečenu još u drugom minutu, a onda je NEC za tri minuta napravio senzacionalni preokret i ostavio otvoreno pitanje ko će u šesnaestinu finala.
Udineze će sigurno dočekati proljeće u Evropi, a Totenhem, NEC i Spartak će se u petom kolu boriti za preostala dva mjesta (igraju NEC - Udineze, Totenhem - Spartak).
Liga UEFA, 4. kolo:
SRIJEDA
GRUPA A
Mančester siti - PSŽ
Tvente - Šalke
TABELA: Mančester siti (2) 6, Šalke (3) 4, Tvente (2) 3, Rasing (3) 2, PSŽ (2) 1.
GRUPA B
Metalist - Olimpijakos
Herta - Galatasaraj
TABELA: Galatasaraj (3) 6, Metalist (2) 4, Olimpijakos (2) 3, Herta (2) 2, Benfika (3) 1.
GRUPA C
Sevilja - Partizan
Standard - Samprodija
TABELA: Standard (2) 6, Sampdorija (2) 4, Štutgart (3) 4, Sevilja (2) 3, Partizan (3) 0.
GRUPA D
Spartak Moskva - NEC 1:2
(Kovalčuk 2 - Van Bekering 84, Šene 87)
Udineze - Dinamo Zagreb 2:1
(Kvaljarela 5, Obodo 77 - Bišćan 90+2)
TABELA: Udineze (3) 9, Totenhem (3) 6, NEC (3) 3, Spartak (3) 3, Dinamo (4) 3.
ČETVRTAK, 20.45
GRUPA E
Volfsburg - Portsmut
Herenven - Braga
TABELA: Milan (3) 7, Volfsburg (2) 6, Braga (3) 3, Portsmut (2) 1, Herenven (2) 0.
GRUPA F
Slavija - Hamburg
Aston Vila - Žilina
TABELA: Aston Vila (2) 6, Ajaks (3) 6, Hamburg (2) 3, Slavija (2) 1, Žilina (3) 1.
GRUPA G
Valensija - Briž
Kopenhagen - Rozenborg
TABELA: Sent Etjen (3) 7, Valensija (2) 4, Briž (2) 2, Kopenhagen (2) 1, Rozenborg (3) 1.
GRUPA H
Leh - Deportivo
Nansi - CSKA Moskva
TABELA: CSKA (3) 9, Nansi (2) 4, Deportivo (2) 3, Leh (2) 1, Fejenord (3) 0.
(MONDO, foto AP)