UEFA: Tri puta ćao

Partizan se od Evrope oprostio četvrtim porazom u grupi D Lige UEFA.

UEFA: Tri puta ćao  Izvor: MONDO

Da beogradski crno-bijeli takmičenje završe bez ijednog boda pobrinula se Sevilja.

Španski tim je, na svom "Sančez Pishuanu", pobijedio #:0 (1:0).

Utakmica je počela loše po Partizan. Već u uvodnim minutima, poslije jednog duela, Moreira je pao na zemlju i ostao da leži. Scena je izgledala stravično, pa je Portugalac odmah odvezen u bolnicu, ali prema nezvaničnim informacijama riječ je o lakšem potresu mozga.

Tako je tim Slaviše Jokanovića ostao i bez kreatora igre pošto kapiten Nenad Đorđević zbog povrede i Žuka zbog žutih kartona nisu mogli da igraju.

Podmlađeni sastav Partizana je odolijevao favorizovanom domaćinu do 32. minuta kada je Stevanović napravio prekršaj na Hesusom Navasom, a sudija Hrnjak pokazao na bijelu tačku.

Luis Fabijano je tukao u donji lijevi ugao Božovićevog gola - 1:0.

Golman Partizana je prethodno zaustavio nekoliko udaraca napadača Sevilje, ali šut Fabijana nije mogao.

Sve je bilo odlučeno nedugo po povratku iz svlačionice. Renato je "zategao" sa 25 metara i zakucao loptu donji desni ugao - 2:0.

Luis Fabijano nije dozvolio Partizanu da pretrpi podnošljiv poraz, pa se u 73. minutu još jednom upisao u strijelce i postavio konačan rezultat - 3:0.

I to kako! Na sličan način kao i prethodno Renato. Opalio je "desnicom" sa 25 metara - snažno i precizno.

Pored Sevilje, i Standard je u grupi D ostvario ubjedljivu pobedu. U Liježu je stradala Sampdorija 3:0 (Milan Jovanović dao jedan gol) čime je šampion Belgije obezbijedio plasman u šesnaestinu finala Kupa UEFA.

Sevilja - Partizan 3:0 (1:0)

Strelci: Luis Fabijano u 32. iz penala i 73, Renato u 46. minutu.

SEVILJA: Palop, Dragutinović, Eskide, David Prijeto, Konko, Hesus Navas (od 80. Fernando Navaro), Dušer, Mareska (od 78. Romarik), Renato, Dijego Kapel (od 69. De Mul), Luis Fabijano.

PARTIZAN: Božović, Stevanović, Jovanović, Knežević, Obradović, Petrović (od 69 Bogunović), Fejsa, Z. Tošić, Moreira (od 6. Lazić, od 74. Paunović), Ljajić, Dijara.

Stadion: "Sančez Pishuan". Sudija: Vladimir Hrinjak (Slovačka). Žuti karton: Petrović, Lazić (Partizan).