FRANCUSKA: Kavenagi nosi Bordo

Argentinac Fernando Kavenagi osigurao je pobjedu Bordou u premijernoj utakmici 17. kola francuskog prvenstva protiv Valensijana (2:1).

FRANCUSKA: Kavenagi nosi Bordo  Izvor: MONDO

Nekadašnji napadač River Plate i moskovskog Spartaka, postigao je odlučujući gol u petak uveče na stadionu "Šaban Delma", ukupno deveti u sezoni, izjednačivši se na vrhu liste strijelaca sa Karimom Benzemom iz Liona. Sa ova tri boda, Bordo je skočio na drugo mjesto na tabeli, koje dijeli sa Renom.

Prvi do prednosti došli su izabranici Lorana Blana u 34. minutu, kada je Marokanac Maroan Čamak pogodio mrežu Žaka Abardonada. Osam minuta kasnije izjednačio je Gregori Pujol, da bi Kavenagi, čim se krenulo sa centra u drugom poluvremenu osigurao osmu ovosezonsku pobjedu Bordou.

U ekipi "fenjeraša" Valensijana, koji je ostao prikucan za dno tabele, srpski internacionalac Milan Biševac nastupio je u prvih 45. minuta i uspio da ubilježi žuti karton.

Ostali mečevi 17. kola igraju se predstojećeg vikenda, a posebno tešku nedelju imaće aktuelni šampion i lider francuskog šampionata Olimpik Lion.

U subotu "lavovi" gostuju Nantu, a potom ih očekuju dvoboji sa Bajernom u Ligi šampiona, te derbi protiv imenjaka iz Marseja.