BUNDES: Toni srušio Hofenhajm u 92!

Bajern trijumfovao protiv Hofenhajma u bundesligaškom derbiju jeseni - 2:1 (0:0) golom Italijana u poslednjim sekundama meča.

BUNDES: Toni srušio Hofenhajm u 92! Izvor: MONDO

Time se Bajern izjednačio na čelu tabele sa Hofenhajmom, sa po 34 bodova, kolo prije kraja prvog dijela šampionata.

U utakmici ubitačnog ritma, naročito u drugom poluvremenu, u kojoj su se šanse ređale kao na traci na obe strane, Bavarci su slavili "na iskustvo".

Taman kada se fudbalska Evropa, čija je pažnja bila usmjerena na spektakl na "Alijanc areni", imala namjeru da konstatuje kako je remi najrealniji ishod i kako je Hofenhajm potvrdio da nije slučajno lider, kao Feniks iz pepela, stvorio se Luka Toni pred golmanom Danijelom Hasom, kome nije bilo spasa.

Sve ono što je prethodilo tome ide na čast ekipi Ralfa Ranginka, bila je u najmanju ruku ravnopravan rival.

I upravo je Hofenhajm poveo u 49. minutu.

Vedad Ibišević je prihvatio centaršut sa desne strane, dobio duel sa Masimom Odom (Italijan završio na zemlji) i stvorio sebi poziciju iz koje nije mogao da promaši. Sa šest - sedam metara zakucao je loptu u mrežu Rensinga - 0:1.

Reprezentativac BiH je tako postigao 18. gol u sezoni!

Samo 11 minuta kasnije, Bajern je izjednačio. Filip Lam je opalio sa 17 metara, lopta je zakačila Kompera i prevarila golmana Danijela Hasa 1:1.

U poslednjim minutima utakmice gosti su imali nekoliko prilika, (najbolju je propustio Sejad Salihović u 87. minutu) a prema nepisanom fudbalskom pravilu, pošto su ih propustili - kažnjeni su.

Bajern je pokazao da je veliki klub, Hofenhajm da ima pravo da se nada da će se na proljeće umiješati u borbu za titulu. Derbi jeseni Bundes lige je zadovoljio i ukuse najvećih fudbalskih gurmana.

A ko će Novu godinu dočekati na lovorima, znaće se tek poslije 17. kola.