BUNDES: Herti stop u Gelzenkirhenu

Herta je izgubila korak sa vodećim tandemom Hofenhajm - Bajern, pošto je u jednom od derbija 16. kola doživjela minimalan poraz od Šalkea.

BUNDES: Herti stop u Gelzenkirhenu Izvor: MONDO

Gol odluke u 65. minutu je postigao Džerald Asamoa. Džeferson Farfan centrirao je sa lijevog boka, lopta je preletjela sve igrače, uključujući golmana Jaroslava Drobnija, pa je Asamoi ostalo samo da je na drugoj stativi sačeka i sprovede u nebranjenu mrežu.

Na stadionu na kojem već četvrtu godinu nije uspjela da postigne pogodak, Herta je dočekala kraj serije od četiri pobjede u prvenstvu, dok je Šalke iz sredine tabele krenuo ka vrhu poslije serije loših rezultata u domaćem takmičenju, ali i u Ligi UEFA.

U startnoj postavi Šalkea se poslije dužeg vremena pojavio Mladen Krstajić i odigrao sasvim solidno.

Gojko Kačar i dalje je nezamjenjiv u veznom redu Herte, ali trener Lusijan Favr uporno ignoriše Marka Pantelića. Napadač reprezentacije Srbije ušao je u igru tek u 71. minutu, kada je postalo jasno da od defanzivne igre "nema hljeba".

Verder se porazom od Karlsruea definitivno ustoličio na poziciji najvećeg razočaranja jesenjeg dijela sezone.

Domaćin je iz prethodnih devet mečeva izvukao jedan jedini bod, ali mu to nije smetalo da golom Štefana Buka u 83. minutu "nokautira" neprepoznatljivu ekipu Tomasa Šafa, za koju je Duško Tošić odigrao skoro cio meč na poziciji lijevog beka, a onda iz taktičkih razloga ustupio mjesto Sebastijanu Predlu.

Bruku učesnika Lige šampiona "uveličao" je Klaudio Pizaro, koji je u samom finišu zaradio direktan crveni karton.

Verder u Bundes ligi ima samo jednu pobjedu na gostujućim terenima, i to nad Bajernom (5:2)! Ostaje mu da u utorak na svom stadionu pokuša da savlada Inter i opstane u Evropi.

Bajer iz Leverkuzena se poslije mini-serije od dva poraza vratio na pravi put sigurnom pobjedom u Menhengladbahu, dok je Ajntraht već od petog minuta utakmice sa Bohumom imao igrača više. Konačan rezultat sasvim logičan - 4:0.

Štutgart preporođen poslije odlaska Armina Veha sa klupe. Prošlog vikenda savladao je Šalke, a u subotu odnio sva tri boda iz Kotbusa, za koji je od prvog minuta igrao Ivica Iliev.