FRANCUSKA: Marsej skočio na "broj dva"

Olimpik iz Marseja savladao je Nicu rezultatom 2:1, u meču koji tradicionalno nije derbi, ali je po položaju ekipa na tabeli to svakako bio.

FRANCUSKA: Marsej skočio na "broj dva" Izvor: MONDO

Olimpik je trijumfom na Velodromu skočio na drugo mjesto tabele francuskog šampionata. Ekipa Erika Geretsa sada zaostaje tri boda za imenjakom iz Liona, čiji je meč sa Nantom u toku.

Tim iz najveće francuske luke otišao je na poluvrijeme sa dva gola prednosti, da bi Habib Bamogo početkom drugog dijela smanjio na 2:1, što je ujedno bilo sve što su gosti sa Azurne obale uspjeli da urade.

Prvi gol za Marsej pao je poslije šuta Karima Zijanija, kojeg je Olivije Ešuafni skrenuo u sopstvenu mrežu. Pogodak je ipak pripisan reprezentativcu Alžira. U finišu poluvremena, Mamadu Nijang je sa "kreča" povisio prednost i praktično osigurao svom timu osmi trijumf ove sezone.

Ren je nastavio sa solidnim partijama ove jeseni, osvojivši bod u Kaenu (1:1), ali propust da uzme sva tri "platio" je padom na treću poziciju.

Tuluz je imao pobjedu u džepu na gostovanju u Lilu, međutim, Mišel Bastos je u 90. minutu spriječio poraz domaćina - 1:1. Sent Etjen u finišu je slomio otpor Avra (2:0) i napravio pomak od zone ispadanja.