SERIJA A: Lacio gledao Inter kako igra...

Lacio - Inter 0:3! Derbi kola bio je to samo u svojoj najavi, jer je u subotu uveče u Rimu gospodario tim Žozea Murinja.

SERIJA A: Lacio gledao Inter kako igra... Izvor: MONDO

Samjuel u 2, potom autogol Diakitea u 45. i na kraju Ibrahimović u 55. minutu za nova tri boda na računu šampiona Italije, koji je konkurente Juventus i Milan ostavio da prenoće na "minus 9". Interovi pratioci odigraće svoje duele u nedelju sa početkom u 15 časova.

Do tada, biće zapisano da neroazuri imaju 36 bodova, dok je Lacio ostao na 23 i lako bi mogli da ga preteknu i Fiorentina (23) i Đenova (22) i Katanija (22). Između Milana i Lacija

Za Lacijale je igrao Aleksandar Kolarov, koji je pogodio mrežu Žulija Sezara pri vođstvu Intera od 3:0, ali je taj gol iz slobodnog udarca poništen. Razlog je bio taj što je sudija sekund, dva prije nego što je Kolarov opalio po lopti "dunuo u pištaljku" kako bi smirio strasti u živom zidu.

Pred kraj meča, Murinjo je iz igre izveo svog vezistu Dejana Stankovića, koji je igrao odlično protiv bivšeg kluba.

Probudila se definitivno i Roma! Poslije jednog od najgorih startova u istoriji kluba, "vučica" je ponovo krvoločna. Četvrtu uzastopnu pobjedu na putu povratka ka staroj slavi Roma je ostvarila u premijernom meču 15. kola Serije A, u Veroni.

Najgori tim lige, Kjevo, nijem mogao da odoli - 0:1.

Strijelac jedinog gola bio je mladi Francuz Žeremi Menez u 69. minutu i taj volej iskosa sa desne strane repriziraće se više puta naredne nedelje.

Kada su Rimljani došli do vođstva, bilo je izvjesno da su došli i do pobjede, jer im je protivnik bio tim, čiji fudbaleri nisu postigli gol od 29. oktobra, kada ih je na Bentegodiju pobijedio drugi rimski tim Lacio (1:2). Tada je u 11. minutu kapiten Kjeva Pelisije postigao gol i do danas "leteći magarci" nisu uspjeli da pogode mrežu rivala i to na šest mečeva.

Jedinu pobjedu, u prošlom kolu, Kjevo je izborio u Udinama autogolom defanzivca tog tima Felipea.

Stvari su po Romu u finišu bile za nijansu teže, jer je zbog drugog kartona isključen Mateo Brigi, ali u preostala četiri minuta Kjevo nije uspio ni da priprijeti.

Roma sada, sa utakmicom protiv Sampdorije u rukama, ima 20 bodova i nalazi se na sredini tabele, dok je Kjevo sa devet na poslednjem mjestu.