SL: Javor "ljuljao" i na Banovom brdu

Javor iz Ivanjice nadigrao Čukarički na Banovom brdu (3:1) u poslednjem meču 16. kola Jelen Superlige.

SL: Javor "ljuljao" i na Banovom brdu Izvor: MONDO

Ekipa Javora je još jednom potvrdila da je najprijatnije iznenađenje Jelen Superlige ove sezone. Tim iz Ivanjice je u poslednjem meču 16. kola u nedelju na Banovom brdu nadigrao domaći Čukarički rezultatom 3:1.

Čukarički je stigao do prednosti u 38. minutu golom Miloša Bosančića, ali su gosti do kraja prvog poluvremena, ne samo izjednačili rezultat, već i stigli do prednosti.

Miljan Mutavdžić je najprije u 42. minutu matirao golmana domaćih, a samo tri minuta kasnije bio je precizan i Željko Đokić.

Gosti iz Ivanjice potvrdili su pobjedu još jednim pogotkom u 69. minutu meča, čiji je strijelac bio Miroslav Vulićević.

Javor poslije sedme pobjede u šampionatu zauzima četvrto mjesto na tabeli sa 27 osvojenih bodova, tri manje od trećeplasirane Crvene zvezde, dok je ekipa Čukaričkog na poslednjoj, 12. poziciji sa 13 bodova.

U poslednjem kolu jesenjeg dijela šampionata, koje je na programu u srijedu, Javor će u Ivanjici dočekati Jagodinu, dok će se Čukarički na svom terenu sastati sa Banatom.