CRNA GORA: Kiks Mogrena, povratak Budućnosti

Nakon jednodnevnog sušenja terena u Budvi i Petrovcu, odigrana su i dva derbija poslednje jesenje runde u kojima je vraćena neizvjesnost.

CRNA GORA: Kiks Mogrena, povratak Budućnosti Izvor: MONDO

Serija pobjeda Mogrena, otvorena još prije dva mjeseca u 10. kolu prvenstva, prekinuta je u trenutku kada se očekivalo da Budvani pošalju u nok-daun i drugog rivala u borbi za šampionski naslov. Umjesto toga, Budvani su na svom terenu poklekli u meču sa neubjedljivom Sutjeskom (0:1), koju je do pobjede odveo gol Todorovića u 50. minutu.

Kiks lidera na tabeli iskoristio je branilac titule Budućnost, koji je prekinuo seriju neuspjeha na gostovanjima započetu u isto vrijeme kada je Mogren počeo trijumfalni niz.

Podgoričani su do tri boda u okršaju sa Petrovcem (2:0), stigli nakon što su preživjeli pravu gologtu u prvom poluvremenu u kojem ih je od debakla sačuvao i debeli sloj blata u njihovom petercu. Tu se u sedmom minutu zaustavila lopta bukvalno na gol crti!

Mreža gostiju se nije tresla i zbog dekoncentracije domaćih fudbalera koji nisu iskoristili nijedan od četiri klasična zicera koja su imali prije odlaska na pauzu. Kaznu za promašaje u nastavku meča naplatili su golovima za Budućnost Bećiraj u 73. i Vuković u 78. minutu.

Pobjedom pod Malim brdom, Budućnost se primakla vodećem Mogrenu na četiri boda zaostatka i vratila na drugo mjesto tabele ispred Grblja koji je dan ranije podbacio u meču sa nejakim Jezerom (0:1).

Fudbalsko prvenstvo Crne Gore nastavlja se krajem februara.