SERIJA A: I peti remi Mihajlovića

Novi remi Siniše Mihajlovića. Peti meč na klupi Bolonje i peti remi, ovaj put na gostovanju Ređini.

SERIJA A: I peti remi Mihajlovića Izvor: MONDO

Povela je Ređina pred kraj prvog dijela preko Koradija, ali već na početku drugog poluvremena Valijani je poravnavao na 1:1, što je do nedjelje bio jedini rezultat za koji Siniša Mihajlović zna od kad je sjeo na klupu Bolonje.

Samo tri minuta nakon izjednačenja, Bareto bombom sa skoro 30 metara vratio Ređini vođstvo. Ipak, nije se ni Ređina mnogo radovala – četiri minuta kasnije, Marko Di Vajo uhvatio je prijelep volej i donio Mihi novi remi – 2:2.

Teška pobjeda Milana na "San Siru". Dugo su se rosoneri mučili sa Zenginom Katanijom, ali u 65. minutu njihov otpor je konačno slomljen – Pato je izveo korner, Kaka je dosta slabašno glavom uputio udarac ka golu, ali uz pomoć defanzivca gostiju koji je skrenuo loptu, ona je završila iza golmanovih leđa za konačnih 1:0

Dramatičan meč odigran je u Lećeu, gde je "Stara dama" u finišu uspjela da zabilježi novu pobjedu.

Crno-bijeli iz Torina poveli su velemajstorski izvedenim "slobodnjakom" sićušnog Đovinka, ali samo sedam minuta prije kraja meča, stigao je odgovor izuzetno borbenih domaćih igrača. Danijele Kaćija ,tek što je ušao u igru, stigao je da šokira igrače Juventusa, a obraduje većinu na stadionu "Via del Mare" – centaršut iz velike daljine, Kaćija je uhvatio lijevom nogom i iz voleja loptu od stative poslao u gol za poravnanje - 1:1.

Pomislili su mnogi da će Juventus, na sličan način kao i Milan, ostaviti dva boda na jugu Italije, ali ne i Amauri...

U posljednjem minutu regularnog toka, Dećelje je uputio centaršut, a Amauri zakucao glavom loptu u mrežu i još jednom donio pobjedu Juventusu.

I Milan i Juve uspjeli su da smanje razliku za vodećim Interom, koji je u subotu uveče poslije dominacije u Rimu protiv Lacija (0:3) prenoćio sa devet bodova viška...

Fiorentina je na gostovanju Torinu zabilježila laganu i ubjedljivu pobjedu - 4:1.

Početak meča naslutio je potop Torina. Već u trećem minutu Mutu je doveo Violu u prednost, da bi dva minuta prije odlaska na odmor Đilardino udvostručio vođstvo.

Sve dileme o pobjedniku riješio je srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović. Mutu se ušetao u šesnaesterac Torina, dodao do Kuzmanovića, a Antićev adut na petercu hladnokrvno prevario defanzivca domaćih i bez problema pogodio – 3:0.

Do kraja su postignuta još dva gola. Počasni pogodak za domaće postigao je Rozina sa penala, a "tačku na i" stavio je drugim golom Alberto Đilardino – 4:1

Napoli je još jednom bio siguran na svom terenu pobijedivši Sijenu sa 2:0 i tako zadržao korak za vodećom trojkom.

Atalanta je deklasirala Udineze 3:0 i nanijela mu peti uzastopni poraz.