PREMIJER: Meč za infarkt na "Gudisonu"!

Luda utakmica na "Gudisonu", koja je pripala Aston Vili (3:2), te remi VBA i Portsmuta (1:1) obilježili nedeljne mečeve 16. kola Premijer lige!

PREMIJER: Meč za infarkt na "Gudisonu"! Izvor: MONDO

Aston Vila je imala bodove u džepu, u sudijskoj nadoknadi izjednačio je Everton, da bi u 94. minutu Ešli Jang pogodio za trijumf gostiju iz Birmingema.

Vila je već u prvom napadu stigla do vođstva pogotkom Stiva Sajdvela, ali su liverpulski "plavci" uspjeli da izjednače preko Džolina Leskota u finišu prvog poluvremena.

Ekipa Dejvida Mojesa nije bila slabiji rival na "Gudisonu", čak su većim dijelom bili opasniji po gol Vile, ali su gosti do nove prednosti stigli zahvaljujući grešci defanzivca Evertona Fila Džagjelke, koji je u 54. minutu umjesto svom golmanu, loptu poslao Ešliju Jangu, a ovaj je rutinski pospremio u mrežu.

I kad se očekivao kraj, Leskot je svojim drugim golom podigao na noge domaće navijače, koji su samo minutu kasnije ostali smrznuti! Ponovo je Jang iskoristio katastrofalnu grešku Evertonove odbrane i ovjerio osmu ovosezonsku pobjedu, kojom je tim Tim Martina O’ Nila skočio na peto mjesto na tabeli, dok su domaći ostali tri stepenice niže.

Fenjeraš šampionata VBA vodio je protiv Portmuta golom Džonatana Grininga, ali su "mornari", uprkos saznanju da gazda Aleksandar Gajdamak namjerava da proda klub, uspjeli da išupaju bod. Bivši centarfor Liverpula Piter Krauč je u svom stilu bio strijelac izjednačujućeg pogotka.