PRIMERA: Proključalo na dnu...

"Donji dom" španske Primere igrao je svoje mečeve u nedjelju u popodnevnom terminu, od 17 časova.

PRIMERA: Proključalo na dnu... Izvor: MONDO

Manje od dva sata kasnije, La Liga je dobila novog "fenjeraša". I to poslije kakvog spleta događaja...

Pretposljednja Osasuna vodila je sa 3:0 protiv Valjadolida na poluvremenu. Posljednji Rekreativo gubio je sa 2:1 od Majorke u gostima, takođe na poluvremenu.

U tom trenutku, Pamplonci su imali četiri boda više od tima iz Uelve.

Na kraju, Osasuna je nekako sačuvala bod (3:3), a Rekreativo osvojio sva tri (2:3), tako da momci iz Pamplone čuvaju leđa prvoligašima poslije 14. kola.

Numansija je kao domaćin uspjela da sačuva 2:1 sa igračem manje, jer je u 68. minutu isključen najbolji fudbaler tima Barkero. Sa desetoricom je igrao i Atletik Bilbao, u 77. minutu meča u Santanderu protiv Rasinga isključen je Orbaiz, ali je na kraju ostalo 1:1.

Espanjol je poslije četiri uzastopna poraza i smene trenera, prekinuo crni niz, ali samo remijem u Andaluziji protiv Betisa. Domaćin je poveo, a Koro je donio bod Kataloncima, za koje je od starta igrao reprezentativac Srbije Lola Smiljanić.