FRANCUSKA: PSŽ konačno u vrhu

PSŽ pobjedom nad Le Manom 3:1 došao na petu poziciju, a Monako osvojio samo bod protiv pretposljednjeg Sošoa.

FRANCUSKA: PSŽ konačno u vrhu Izvor: MONDO

Navijači Pari Sen Žermena konačno su dočekali da vide svoje ljubimce pri vrhu tabele francuskog prvenstva.

“Sveci” su u posljednjoj utakmici 17. kola na svom “Parku prinčeva” savladali Le Man rezultatom 3:1 i popeli se do pete pozicije, s tim da se četveroplasirani Bordo nalazi stepenicu više samo zbog bolje gol razlike.

Giljam Horo ponovo je dokazao da je jedan od najboljih napadača u Francuskoj u ovom trenutku i sigurno prvo ime u ekipi Pola Le Guena. Mladi Francuz postigao je dva gola protiv Le Mana povećavši svog golgeterski učinak u francuskom šampionatu na deset golova.

Pogodak u prvom poluvremenu postigao je i defanzivac gostiju Serdan pa je dugo vremena na semaforu stajalo 2:1, da bi rezervista Lujindula pogotkom tri minute prije kraja meča ovjerio trijumf “svetaca”.

Mateja Kežman ušao je u igru minut prije kraja, praktično samo da bi publika na Parku prrinčeva mogla da ovacijama pozdravi dvostrukog strijelca Horoa.

Fudbaleri Monaka osvojili su samo bod kod kuće protiv pretposljednjeg Sošoa odigravši 1:1. “Kneževi” su tako propustili priliku da se trećim uzastopnim trijumfom konačno popnu u gornju polovinu tabele.

Ekipa sa Azurne obale čak je dozvolila gostima da dođu u vođstvo u devetom minutu preko Santosa, ali desetak minuta kasnije Argentinac Alonso dobro se snašao u šesnaestercu i pogodio za peti remi Monaka ove sezone.

Milivoje Vitakić sačuvao je mrežu Grenobla u duelu sa Okserom, ali njegovi saigrači u napadu nisu bili raspoloženi pa su gosti otišli kući sa bodom u džepu.

Novi francuski prvoligaš Lorijen je golom mladog Gameira sedam minuta prije kraja utakmice savladao Nansi i popeo se na 10. poziciju na tabeli.