LŠ: Kraj kiparskog sna, Inter i Čelsi u drugi krug

Snovima uvijek dođe kraj, a to su na svojoj koži u utorak uveče osjetili i fudbaleri Anortozisa.

LŠ: Kraj kiparskog sna, Inter i Čelsi u drugi krug Izvor: MONDO

Senzacionalni učesnici Lige šampiona oprostili su se od ovog takmičenja porazom od Panatinaikaosa (1:0) u posljednjem, šestom kolu Grupe B. Iste večeri, Verder je savladao Inter (2:1), što je sveukupno značilo da je Anortozis ostao i bez plasmana u Kupu UEFA narednog proleća.

Panatinaikos je ovim trijumfom zauzeo prvo mjesto u grupi, a Inter će kao i prošle sezone, u nok-aut fazu, sa druge pozicije. To znači da tim Žozea Murinja neće imati prednost domaćeg terena u dvomeču osmine finala.

Ukrajinski Šahtjor savladao je Barselonu na Kamp Nou rezultatom 3:2. To bi bilo prvorazredno iznenađenje da trener Barse Pepe Gvardiola nije izveo drugu postavu na teren. Mladi stručnjak bio je opušten, jer je uveliko obezbjedio prvo mjesto u grupi...

Sporting, koji je takođe već bio siguran učesnik osmine finala, uzeo je bodove i novčanu premiju u Bazelu (1:0).

"Najčupavije" bilo je u Grupi B. Trijumfom nad Bordoom, Roma je odbranila prvo mjesto u grupi, ispred Čelsija, a Francuze poslala u Kup UEFA.

Čelsi jeste pobijedio Kluž sa 2:1, ali će revanš osmine finala na proljeće igrati kao gost.

Danko Lazović bio je na pragu da svojim golom obezbjedi PSV Ajndhovenu bar nastavak takmičenja u Kupu UEFA, ali su "filipsovci" na kraju poraženi rezultatom 3:1 od Liverpula.

Englezi su tek u posljednjem kolu preoteli Atletiku prvo mjesto u grupi. Madriđani su odigrali meč bez golova u Marseju, a ovaj bod bio je dovoljan Francuzima da izbore Kup UEFA.