LŠ: Spektakl u Lionu, Raul pozdravio Ramosa

Završen prvi krug Lige šampiona. U derbiju Bajern slavio u gostima kod Liona 3:2, dok je Huande Ramos debitovao pobjedom na klupi Reala.

LŠ: Spektakl u Lionu, Raul pozdravio Ramosa  Izvor: MONDO

Mančester junajted, Viljareal (grupa E), Porto, Arsenal (grupa F), Bajern, Lion (grupa G), Juventus i Real Madrid (grupa H) su i definitivno učesnici osmine finala Lige šampiona poslije šestog kola odigranog u srijedu.

Nastavak evropske odiseje, ali kroz Kup UEFA, obezbijedili su Alborg, Fiorentina, Dinamo Kijev i Zenit.

Najbolji meč odigrali su Lion i Bajern, a odlučivali su ko će sa pol-pozicije u nastavak takmičenja.

Bavarci su u prvih 45 minuta demonstrirali silu na „Žerlanu“. Iako je i domaćin imao šanse, čak pogodio i stativu, Riberi i drugovi su ostvarili, zasluženo, ogromnu prednost – 3:0.

Za Lion nisu igrali Žuninjo i Kris, čije se odsustvo naročito osjetilo, jer je odbrana bila konfuzna što su gosti znali da iskoriste.

Međutim, igrači Bajerna su u nastavku počeli da pretjeruju sa egzibicajama što im se osvetilo, pa je Lion sa dva gola uveo utakmicu u neizvjesnu završnicu.

Imali su Benzema i drugovi šanse, ponovo pogodili okvir gola, ali do izjednačenja nisu stigli najviše zahvaljujući raspoloženom golmanu Rensingu.

U istoj, grupi F, Fiorentina je ovjerila treće mjesto pobjedom u Bukureštu, a posao joj je bio znatno lakši poslije 72. minuta kada je isključen Golanski.

Crveni karton je dobio i igrač Viljareala Franko (35. minut) na gostovanju u Glazgovu, a Seltik je to znalački iskoristio.

Međutim, trijumf nije bio dovoljan Keltima za plasman u Kup UEFA, jer je Alborg napravio senzaciju na „Old Trafordu“ – 2:2. Bodom su bili zadovoljni Danci, ali i Enlezi, jer su osvojili prvo mjesto u grupi.

Menadžer Mančester junajteda Aleksa Ferguson je na teren poslao kombinovani sastav (Vidić na klupi), koji je rano stekao prednost, pa je prokockao, ali ipak uspio da izjednači.

I drugi engleski tim (Arsenal) je igrao u šarenom sastavu, pa je Porto lako slavio – 2:0, u duelu koji je odlučio pobjednika grupe G. Dinamo iz Kijeva je treći, pobijedio je Fenerbahče kod kuće.
Raul je sa dva gola Zenitu, uz pogodak Robena, poželio dobrodošlicu novom treneru Huandeu Ramosu, koji je pred gol poslao Dudeka, a Kasiljasa ostavio među rezervama.

„Kraljevi“ ipak nisu pretekli Juventus na tabeli(zbog goreg međusobnog skora) iako je „stara dama“ ponovo igrala neriješeno sa Bate Borisovim.

U utorak su učešće u osminu finala obezbijedili i Roma, Čelsi, Panatinaikos, Inter, Barselona, Sporting, Liverpul i Atletiko Madirid, dok će u Kup UEFA Bordo, Verder, Šahtjor, Marsej.

Žrijeb za osminu finala Lige šampiona obaviće se 19. decembra u Nionu, a utakmicu su na programu 24/25. februara i 10/11. marta 2009.