BUNDES: Dortmund zakucao imenjaka za dno

Borusija iz Dortmunda zakucala je imenjaka iz Menhengladbaha na dno Bundeslige, pobjedom od 2:1 u prvoj utakmici 17. kola prvenstva.

BUNDES: Dortmund zakucao imenjaka za dno  Izvor: MONDO

"Milioneri" su golovima Egipćanina Mihameda Zidana u 35. i Nurija Sahina u 56. minutu poveli 2:0, a poraz je ublažio Berg deset minzta prije kraja. Menhegladbah nije uspio da iskoristi brojčanu prednost na terenu, jer je celo drugo poluvreme igrao sa igračem više (isključen Hajnal u 38. minutu).

Interesantno je da je gol Zidana prvi koji je Dortmund dao posle 285 minuta igre u Bundesligi. Menhegladbah ostaje na poslednjem mjestu na tabeli sa samo 11 bodova.

Ostali mečevi igraju se u subotu i nedelju i tada će se znati ko je jesenji šampion. U poslednje kolo poravnati ulaze Bajern i izneđenje šampionata Hofenhajm (po 34 boda), a neke šanse ima i Bajer iz Leverkuzena koji ima tri boda manje.