Pačuka u polufinalu Mundijala klubova

Meksička Pačuka plasirala se u polufinale Svjetskog klupskog kupa, koji se pod pokroviteljstvom FIFA tradicionalno održava u Japanu.

Pačuka u polufinalu Mundijala klubova  Izvor: MONDO

Osvajači ovogodišnjeg Kupa šampiona zone KONKAKAF u subotu ujutru su nadoknadili dva gola zaostatka i poslije produžetaka savladali egipatski Al Ali - 4:2 (2:2, 0:2).

Pobjednici afričke Lige šampiona i u prvom poluvremenu su bili u podređenom položaju, ali su realizovali dva kontranapada i na odmor otišli sa značajnom prednošću. Fausto Pinto u 28. minutu je postigao autogol, a na 2:0 je povisio Angolac Flavio u 44. minutu.

Luis Montez je na početku drugog poluvremena smanjio pogotkom iz slobodnog udarca, a Kristijan Himenez je u 73. minutu izjednačio na sličan način. Damijan Alvarez preokrenuo je rezultat u 98. minutu, da bi Himenez u drugom nastavku postavio konačnih 4:2 za Pačuku.

Meksikanci će se u polufinalu sastati sa LDU Kitom iz Ekvadora, pobjednikom Kupa Libertadores.

Taj meč zakazan je za srijedu u Tokiju, dok će se Mančester junajted dan kasnije u Jokohami sastati sa Adelejd junajtedom ili Gambom iz Osake.

Australijski i japanski tim u nedelju će odmjeriti snage u četvrtfinalu Svjetskog kupa i to će biti repriza finala azijske Lige šampiona, u kojem je Gamba slavila ukupnim rezultatom 5:0!