BUNDES: Bajer(n)u koban 90. minut

Bajern i Bajer su do poslednjih trenutaka duela sa Štutgartom i Kotbusom imali pobjede u džepu, ali su osvojili samo po bod.

BUNDES: Bajer(n)u koban 90. minut Izvor: MONDO

Bavarci će, bar do nedelje kada Hofenhajm dočekuje Šalke, biti lideri Bundeslige.

Iako su na "Mercedes benc areni" uspjeli da preokrenu rezultat u drugom poluvremenu, golovima Borovskog i Tonija, nisu zabilježili četvrti uzastopni prvenstveni trijumf.

U prošlom kolu su u poslednjim trenucima došli do tri boda protiv Hofenhajma, a sada im je Štutgart "otkinuo" dva u 90. minutu.

Kadeira je zakucao loptu pod prečku Rensingovog gola, sa 12-13 metara, i svojim drugim pogotkom na meču postavio konačnih 2:2.

Prethodno je isključen bek Bajerna, Masimo Odo, zbog poteza svojsvenom karatistima, a ne fudbalerima.

I igrači Bajera su na odmor otišli pognutih glava, jer su vodili protiv nejakog Kotbusa od 77. minuta (strelac Rolfs), ali je senzacionalni bod gostima donio Šao u 90.

Za Kotbus su u Leverkuzenu od starta igrali Ivica Iliev (do 84. minuta) i Branko Jelić (do 59).

Verder je, uprkos izostanku suspendovanog Dijega, pobijedio Volfsburg, koji je već u uvodnim minutima stekao prednost. Domaćin je u Bremenu napravio preokret, a do pobjede je stigao autogolom Žozue.

Herta juriša ka vrhu. Kačar je igrao 67. minuta, Pantelić svih 90, ali se nisu upisali u strijelce u ubjedljivoj pobjedi nad Karlsrueom - 4:0.

"Jarčevi" su pokorili Bohum iako su utakmicu završili sa devetoricom. Isključeni su u finišu Žeromel (83. minut) i Novaković (90). Za Keln je do 69. minuta igrao Nemanja Vučićević.

U nedelju je na programu poslednji ovogodišnji bundesligaški meč. Hofenhajm dočekuje Šalke, a s obzirom na to da ima bolju gol-razliku od Bajerna, debitantu u ligi je dovoljan i bod za jesenji lovor.